$
דיבידנדים

דיבידנדים: גבי אשכנזי יחפש גז?

אשכנזי קיבל הצעה להצטרף להנהלת שותפות חיפושי הגז שמן, דווקא בוועדת הכלכלה אין אף אשה ויום ההולדת ה-65 של ביל קלינטון נחוג בביתש ל חיים סבן בבוורלי הילס

רון גרנות 09:2518.10.11

גבי אשכנזי גבי אשכנזי צילום: עמית שאבי

מקורות במשק האנרגיה אישרו אתמול שהרמטכ"ל הפורש גבי אשכנזי קיבל לאחרונה הצעה להצטרף להנהלת שותפות חיפושי הגז שמן.

 

השותפות, שבשליטת חיים לייבוביץ', ג'קי בן זקן, אברהם נניקשווילי וחברת הנדל"ן והאנרגיה מנופים פיננסיים, מחזיקה ברישיון "מד אשדוד" שם התגלו על פי הסקרים הססמיים פוטנציאל הפקה של גז ונפט.

 

הקידוח נמצא כ־16 ק"מ מערבית לחוף פלמחים ולכן הוא דורש את אישור משרד הביטחון, מה שעלול להקשות על כניסתו של אשכנזי לחברה מחשש לניצול קשרים קודמים. אשכנזי, שהשתחרר מצה"ל לפני כתשעה חודשים, טרם השיב להצעה.

 

(ליאור גוטמן)

 

אושפיזין בבסט ביי

 

מנכ"ל קניוני עזריאלי פאר נדיר הצפין אתמול כדי לקבוע מזוזה בעוד סניף של בסט ביי, שנפתח בקניון החדש בעכו. מנכ"ל בסט ביי מיקי דינר עדכן את נדיר כי בשבוע הבא הם נפגשים בשנית, הפעם בפתיחה של סניף ביג בוקס ברמת גן שייפתח בסמוך לסניף מול קניון איילון. סיבת המעבר: "חלק מתהליך ההתחדשות והרענון של הרשת", אומרים בחברה. הסניף הישן חוזר לבעלים, רכבת ישראל, שעתידה להפוך אותו למחסן.

 

חצי מיליון ויצאתם מהקופסה

 

איתן ויצמן, סמנכ"ל שיווק בטמבור, הגיע השבוע להפנינג שקיימה החברה בתל אביב למען עמותת "לצאת מהקופסה" שתומכת ביוצרים צעירים והסתובב בין הדוכנים. עינו של ויצמן צדה את עבודתו של סטודנט לעיצוב צעיר בשם איתי רייכרט, שעיצב קופסה בשם "ירוק צבעוני". ויצמן החליט להצטרף לדוכן שלו כדי לסייע במכירת הקופסאות. בסיכום היום זה הצליח: יותר מ־100 קופסאות נמכרו. באירוע נאספו יותר מחצי מיליון שקל.

 

אין מה לחפש את האשה בוועדת הכלכלה

 

ח"כ כרמל שאמה-הכהן ח"כ כרמל שאמה-הכהן צילום: עמית שאבי
ועדת הכלכלה עיגנה בשנה האחרונה לא פעם את סוגיית ייצוג נשים בגופים שונים שהיא סייעה לייסד. אולם מבדיקת "כלכליסט" עולה כי דווקא בוועדה עצמה לא חברה ולו אשה אחת. הוועדה תשיק תוך שבועיים את מושב החורף בהגמוניה גברית מלאה של 12 חברים. זאת אף שבכנסת הנוכחית מכהנות 24 חברות כנסת, ואף שמדובר באחת הוועדות המהותיות במשכן.

 

יו"ר ועדת הכלכלה כרמל שאמה הכהן הצטער לשמוע על כך, ואמר ל"כלכליסט" כי "זה המינוס הראשון והיחיד של ועדת הכלכלה שאני שומע עליו. זו ועדה שמובילה פעילות פרלמנטרית ענפה, אך מתברר שהיא חסרת נציגות נשית באופן מוחלט. זה לא לכבוד הוועדה ולא לכבוד הדמוקרטיה".

 

שאמה הדגיש כי "אנו מתעקשים על קביעת נציגות נשית מינימלית בחוקים שאנו מחוקקים באופן מפורש, אך מה שקורה כאן לא תקין". לשאלה מדוע הוא לא דוחק בראשי הסיעות להחליף את נציגיהם בוועדה, הבהיר שאמה כי "ליו"ר הוועדה יש את כל הסמכויות בעולם חוץ משינוי הרכב הוועדה. ידיי קצרות מלהושיע".

 

(תומר אביטל)

 

הקשר הישראלי הכפול לקלינטון

 

יום הולדתו ה־65 של נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון צוין בסוף השבוע בבוורלי הילס. חיים סבן, חברו של קלינטון שתרם את ביתו לצורך האירוע לא נכח, אולם השף ארז לוי דווקא הגיע כדי לנהל את הצד הקולינרי של החגיגה. בשיחה עם "כלכליסט" אתמול סיפר לוי, הבעלים של חברת סאבור קוויזין אנד אוונטס, שהאוכל הותאם למידותיו של קלינטון ואורחיו והוכן "בהתאם לדיאטה של קלינטון, המורכבת מחומרים טבעיים בלבד": בלי ביצים, בלי גבינות ובלי בשר.

 

ביל קלינטון והשף ארז לוי ביל קלינטון והשף ארז לוי

 

בין המנות שהוגשו בבראנץ' יום ההולדת היו סלט סלק עם שעועית מאש צעירה, אדממה ועגבניות שרי בוויניגרט יוזו מיסו, קיש אישי של תרד וארטישוק, סלט תאילנדי פריך ועוד. ליד רבות מהמנות בתפריט צוין כי הן צמחוניות, וליד חלקן הודגש כי הן נטולות גלוטן. קהל האורחים שבא לברך את קלינטון כלל בעיקר תורמים נדיבים.

 

הבראנץ לכבוד קלינטון הבראנץ לכבוד קלינטון

 

הכסף נתרם לקרן הצדקה של קלינטון בסכומים שנעו בין 100 אלף דולר לחצי מיליון דולר. אחרי סיום הבראנץ' אצל סבן, המשיך הפסטיבל בקונצרט באולם ההוליווד בול בהשתתפפות אמנים כמו ליידי גאגא. לאחר מכן התקיים טורניר גולף בבוורלי הילס.

 

השפים ריצ'אר לאוטר ו ארז לוי על רקע הווילה של חיים סבן השפים ריצ'אר לאוטר ו ארז לוי על רקע הווילה של חיים סבן

 

הוזמנתם לפתוח את המסחר עם הסטודנטים?

 

האירוע: יום המסחר בבורסה ייפתח בידי סטודנטים מבית הספר למינהל עסקים מהאוניברסיטה העברית.

הפרטים: יום שני, 24 באוקטובר, 8:00, הבורסה לניירות ערך, תל אביב.

 

המזמינים: יו"ר הבורסה שאול ברונפלד, מנכ"לית הבורסה אסתר לבנון, דקאן בית הספר למינהל עסקים פרופ' דן גלאי וראש תוכנית המצטיינים של בית הספר ד"ר אורלי שדה, שגם תרצה בנושא "מגמות, מיזוגים ורכישות בבורסות בעולם והשפעתן על הבורסה בתל אביב".

 

הוזמנתם לתרום לילדי וראייטי?

 

האירוע: הצגה חגיגית של המחזמר "שורת המקהלה", שהכנסותיה ייתרמו לילדי וראייטי ישראל.

 

הפרטים: יום שני, 24 באוקטובר, 20:30, המשכן לאמנויות הבמה, תל אביב.

 

המזמינים: יו"ר וראייטי ישראל אורי סלונים, נשיא וראייטי אודי אנג'ל והמנכ"לית ריקי אריאל.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x