$
דיבידנדים

דיבידנדים - צבי ויליגר: עורך הדין שלי לשעבר הונה אותי בעסקת נדל"ן ברומניה

וגם: גבי רביד חוזרת למגדלים, מנכ"ל דיסקונט, מנכ"ל איקאה ואנשי עסקים נוספים ישתתפו הערב בארוחת סליחות בכותל המערבי ולמי נולד נכד ראשון?

רון גרנות 09:1106.10.11

צבי ויליגר נגד עורך הדין שלו לשעבר: הונה אותי בעסקת נדל"ן ברומניה

איש העסקים ומבעלי ויליפוד צבי ויליגר מסוכסך בשנה האחרונה עם אורי כליף, עורך הדין שייעץ לו בעסקת נדל"ן ברומניה. הסיבוב האחרון של הקרב בין השניים הגיע בסוף ספטמבר, אז הגיש ויליגר תביעה בהיקף של 13 מיליון שקל נגד כליף לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

 

ויליגר טוען כי כליף, מומחה בתחום המיסוי הבינלאומי, העניק לו עצת אחיתופל, כאשר ייעץ לו להקים חברה באוסטריה ולרכוש באמצעותה נדל"ן ברומניה בתמורה ל־1.7 מיליון יורו. אולם בהמשך, הוא טוען, התברר לו שהקרקע היתה שווה עשירית ממה שהוא שילם.

 

צבי ויליגר צבי ויליגר צילום: עמית שעל

 

ויליגר הגיש את התביעה על סמך פסק בוררות שניתן בעניין נגד החברה של כליף ביולי האחרון, שמחייב את החברה הרומנית בבעלות כליף לשלם לחברה אוסטרית בבעלות ויליגר. אך למעשה מדובר בהתגלגלות של סיפור שנמשך בין השניים, שמסוכסכים גם על עסקת מניות של חברת ויליפוד. את הוויכוח הזה החליטו השניים להשאיר מחוץ לתיק הנוכחי.

 

כאשר פרץ הסכסוך, לאחר שוויליגר גילה את שווי הקרקע, כליף התעקש שהבוררות תנוהל נגד החברה הרומנית ולא נגדו אישית. באוקטובר 2010 פנה ויליגר לביהמ"ש בבקשה לחייב את כליף לנהל מולו בוררות ישירה על הסכסוך, אך השופט יהודה זפט דחה את הבקשה: "ככל הנראה סבור ויליגר שהסתתרות מאחורי תאגידים כמוה כנשף מסכות, שבו חובש המסכה שולט על חזותו. טעות בידו. משבחר לנהל את עסקיו באמצעות תאגידים, הדין אינו רואה את הפעילות כפעילות אישית של בעל המניות". ממשרד עורכי הדין מישל אוחיון המייצג את כליף נמסר בתגובה: "בין כליף אישית לוויליגר לא התנהלה בוררות כלשהי, ועל כן אין זה ברור במה מדובר. מאחר שלא הוא ולא אנו קיבלנו מסמך כלשהו בעניין זה, איננו יכולים להתייחס לגופו של עניין".

מארק שון

 

גבי רביד חוזרת למגדלים

גבי רביד, מי שכיהנה עד לפני כמה חודשים כיו"ר דש איפקס, השלימה את הליך הקמת חברת ההשקעות שלה "טום 1" עם השותף יעקב הרפז. ל"כלכליסט" נודע כי הקרן בראשותה של רביד חתמה לאחרונה על הסכם שכירות בבית אלקטרה בתל אביב בקומה 41, בסמוך למשרדים ששכר המרכז הישראלי לאבחון עסקי. רביד רצה למרחקים ארוכים, ושכרה בבניין שטח של 400 מ"ר מחברת אופיס פלוס של איש העסקים נס שובל, שהביאה את מודל השכרת המשרדים על בסיס הכל כלול מארה"ב. דמי השכירות בקומות הגבוהות בבניין נעים בין 120 ל־140 שקל למ"ר. בשיחה עם "כלכליסט" אמרה אתמול רביד: "קודם כל נגבש את החברה, ואחר כך נגייס משקיעים".

שי פאוזנר

 

גבי רביד גבי רביד צילום: עמית שעל

 

בכירי המשק מבקשים סליחה

מנכ"ל דיסקונט ראובן שפיגל, מנכ"ל איקאה שלומי גבאי ועוד כעשרה זוגות ישתתפו הערב בארוחת סליחות בת שבע מנות שתתקיים בסמוך לכותל המערבי, בניצוחו של השף חיים כהן. בין המארגנים: יו"ר חברת השילוח הבינלאומית UPS אבשלום נוריאל (אבוש) ורעייתו אילנה, שמכהנת כיו"ר אגודת הידידים של אקי"ם.

 

פרישת המיליון

ריקי בכר, יו"ר ועד עובדי בנק דיסקונט, מתכונן לחגיגות הפרידה ממזכיר הוועד אבי יולדוס, שיפרוש בשבוע הבא אחרי קרוב ל־40 שנה בבנק. יולדוס עוזב במסגרת תוכנית פרישה המונית שהציעה אתמול הנהלת הבנק לעובדים ותיקים, בתמורה למענק פרישה מוגדל. במקרה של יולדוס מדובר על קרוב למיליון שקל. יולדוס המליץ אתמול לעובדים מתאימים להצטרף אליו ולפרוש.

 

אצנים עסקיים בחופי בת ים

אנשי עסקים מורגלים להכניס יד לכיס ולתרום מכספם למען העמותות השונות. בחודש הבא תשריין עמותת עלם, הפועלת למען נוער במצוקה, שורה מכובדת של אנשי עסקים לטובת ריצה בת 11 ק"מ בחופי בת ים. כל ההכנסות מהמירוץ, כ־200 שקל לאצן, יועברו לבני הנוער. בין האצנים: סגן יו"ר קבוצת אפריקה ישראל נדב גרינשפון, מנכ"ל קבוצת נגב אבי מוטולה, מנכ"ל אפריקה ישראל מגורים אורן הוד, מנכ"ל רשת מלונות קראון פלזה רון יריב ואנשי שוק ההון צחי סולטן, יובל בן זאב, שרון ייגר ויורם ענבר.

 

סוגרים חציון, פותחים שנה

הנהלת צים, בראשות המנכ"ל רפי דניאלי, אירחה לאחרונה את לקוחות המטענים המקוררים של החברה בכנס לכבוד השנה החדשה במרכז "נא לגעת" בנמל יפו העתיקה. מנהל צים ישראל שי באב"ד אמר באירוע: "אנו נמצאים כיום בתקופה סוערת בתחום היצוא החקלאי, מה שמגביר את האתגר המשותף שלנו ושל הלקוחות בכל התחומים".

 

נכד ראשון לזוג מלכא

עמוס מלכא עמוס מלכא צילום: אבי רוקח

עמוס ונוני מלכא התחדשו לאחרונה בנכד ראשון מהבת לירון.

 

קצין במוצאי כיפור

בכירי המשק וחבריהם של יהודית ורוני קצין הוזמנו לאירוע שיתקיים בחצר ביתם בהרצליה פיתוח, במוצאי יום כיפור. העילה: הרמת כוסית לשנה החדשה.

 

השידור הישיר של ישראייר

מאזיני רדיו קול הים האדום שהאזינו שלשום לתוכנית "דרומי יומי", הופתעו לשמוע כי התוכנית הועברה בשידור חי היישר ממטוס חברת ישראייר שעשה את דרכו משדה דב לאילת. הטיסה המיוחדת נחתה באילת לרגל אירוע השקת צי המטוסים החדש של החברה. בכירי הענף, ביניהם יו"ר אי.די.בי תיירות צבי יוכמן, מנכ"ל ישראייר רז גור־אריה ומנכ"ל מסחר ותעופה אי.די.בי תיירות דרור בהט. יוכמן התחייב בפני האורחים כי הוא מבטיח מעתה חוויית טיסה נעימה, "בלי איחורים וללא תקלות".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x