המחאה החברתית

גם בוועדת טרכטנברג מודים: פרק הדיור מאכזב

ד"ר טלי רגב, מחברות הוועדה, אמרה בכנס באוניברסיטה העברית כי היא "מודה שהדיור הוא החלק היותר מאכזב בדו"ח. בין השאר, יש בו פחות דיור במחיר מפוקח. הוועדה לא רצתה ללכת לכיוון הזה"

תומר אביטל 17:4304.10.11

חברת ועדת טרכטנברג ד"ר טלי רגב, חוקרת בתחום הכללה ומרצה באוניברסיטת ת"א, הודתה כי פרק הדיור בדו"ח המדובר שהפיקה הוועדה הוא "מאכזב". רגב דיברה בכנס מיוחד באוניברסיטה העברית בנושא מסקנות ועדת טרכטנברג מול ועדת ספיבק. לדברי רגב, "אני מודה שהדיור הוא החלק היותר מאכזב בדו"ח.

בין השאר יש בו פחות דיור במחיר מפוקח. הוועדה לא רצתה ללכת לכיוון הזה. עם זאת, יש המלצות וכסף לקשישים, סטודנטים, למגזר הערבי ועוד. כל המקומות האלו סומנו וניתן כסף". עם זאת, לדברי רגב "לא ניתן מספיק כסף, כי אין מאיפה, אבל כן נכתב כי תהיה אחריות ממשלתית - זה נמצא בדו"ח".

 

עוד אמרה רגב כי "בפרק התחרותיות של הדו"ח יש בשורה משמעותית. הצעד של הורדת מכסים לצד לקיחת אחריות של הממשלה בפיקוח פרואקטיבי על ענפים שונים, יבטיח שלא תיווצר ריכוזיות גדולה". בנוגע למקורות התקציביים אמרה "אין לנו מאיפה לקחת עוד מסים. יש אוכלוסיות גדולות שלא עובדות - חלק מבחירה, חלק מסיבות של נגישות - וכל הנטל נופל על מעמד הביניים". רגב גם ציינה כי "אמנם לא הבלטנו את הפרק על החרדים, משום שלא רצינו לעורר ויכוחים, אך יש שמה דברים משמעותיים מאוד, כמו לימודי ליבה לחרדים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x