המחאה החברתית

נתניהו: "אני מחויב לתיקונים חברתיים ואנו נעביר אותם בממשלה"

ראש הממשלה מבטיח: "נוריד את יוקר המחיה, נצמצם את הפערים החברתיים, נסייע במימון החינוך לגיל הרך ונקל במחירי הדיור". אתמול טירפדו השרים את אימוץ מסקנות ועדת טרכטנברג במליאת הממשלה

תומר אביטל 14:1104.10.11

"אני מחויב לשינוי בסדר העדיפויות הלאומי, ואנחנו נעביר זאת גם בממשלת ישראל", כך הבטיח לפני זמן קצר ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בטקס העובד המצטיין במשרד ראש הממשלה.

 

לדברי נתניהו "אני מחויב לתיקונים חברתיים. אנחנו נוריד את יוקר המחיה, נצמצם את הפערים החברתיים,

נסייע במימון החינוך לגיל הרך ונקל במחירי הדיור".

 

עוד טען נתניהו בנאומו כי "בתחום החינוך הצלנו את ההשכלה הגבוהה ועשינו רפורמה משמעותית במערכת החינוך. אנחנו מצפים שהילדים ילמדו והמורים יילמדו ורואים זאת כבר בעלייה בתוצאות מבחני המיצ"ב".

 

כזכור אתמול טירפדו השרים את אימוץ מסקנות ועדת טרכטנברג במליאת הממשלה, חרף מאמציו הכבירים של ראש הממשלה.

 

פרופ' מנואל טרכטנברג אמר היום בדיון הראשון בוועדת הכספים במסקנות הוועדה, כי הוועדה שעמד בראשה "מעבירה את השרביט לזירת הממשלה והכנסת. אני נמצא כאן כאזרח מן השורה". טרכטנברג הסביר את המנגנון שבאמצעותו גיבשה הוועדה את הדו"ח.

 

לדבריו, "בעשור האחרון מה שקרה זה קפיצה גדולה במחירי הדיור, במזון, החינוך. אם מנתחים את המרכיבים המרכזיים של סל הצריכה רואים את הקפיצה הגדולה. ההכנסה נטו עלתה לא הרבה, וזה מתורגם לרמת חיים שלא עלתה או שעלתה מעט מאוד. חלק ניכר מעליות המחירים שהיו היו באחריות ממשלות ישראל בעשור האחרון. זה צריך לתת חומר למחשבה לכולנו. מה שקרה שמחירים בשליטת הממשלה עלו בצורה כזאת בעשור האחרון. יתירה מזו – התפתח כוח מונופוליסטי בשווקים השונים. הכוח הזה פירושו מחירים גבוהים יותר וזמינות נמוכה יותר לאזרחי ישראל", אמר טרכטנברג והוסיף כי "צריך להכות על חטא על כך שחלק מהמכרזים למיקור חוץ התייחסו רק למחירים ולא לאיכות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x