המחאה החברתית

ברוש לשרים: "המלצות ועדת טרכטנברג הן איום על פעילות המגזר העסקי"

יו"ר לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים טוען כי יש לפסול את 2 המלצות - העלאת חלק המעביד בדמי הביטוח הלאומי והפחתת המכסים

כתב כלכליסט 16:4903.10.11

יו"ר לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים, שרגא ברוש, שלח מכתב לשרי הממשלה ובו הוא טוען כי "המלצות ועדת טרכטנברג הן  איומים מידיים לפעילות המגזר העסקי בישראל".

 

ברוש מציין כי במסגרת המלצות הוועדה "מסתתרות שתי המלצות מסוכנות אשר עלולות להשפיע באופן משמעותי על

כושר התחרות של המשק הישראלי ועל יכולתו של המגזר העסקי בישראל לצמוח ולקלוט עובדים. באופן אבסורדי, המלצות אלו עלולות אף להביא לייקור מחירים במשק, בניגוד למטרת הוועדה".

 

לגבי העלאת חלק המעביד בדמי הביטוח הלאומי, טוען ברוש משובר בייקור מיידי של עלות העבודה בישראל ותוספת עלות של 2.5 מיליארד שקל בשנה על המעסיקים.

 

בנושא הפחתת המכסים על כלל פרטי המכס ל-0% בתוך שנה, אומר ברוש כי משמעות המלצה זו הנה ויתור מיידי על 2.7 מיליארד שקל הכנסות מדינה ממסים והתפרקות מיידית וחד-צדדית מיתרת ההגנות הקיימות על ענפי התעשיה בישראל מול מדינות איתן אין לישראל הסכמי סחר.

 

"באופן אבסורדי, עולה שההמלצה הנוגעת לוויתור חד צדדי על המכסים, אשר מניבים למדינה הכנסות בהיקף של 2.7 מיליארד שקל, עומדת לצד המלצה על תוספת עלויות בהיקף דומה, שהמדינה מטילה על המגזר העסקי באמצעות ייקור דמי הביטוח הלאומי. ארגוני המעסיקים והעסקים בישראל קוראים לכם לעצור את האיוולת הזו ולפסול את שתי ההמלצות האלו על הסף", כתב ברוש לשרים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x