$
המחאה החברתית

שטייניץ: "תפקידי הוא להנמיך ציפיות ולמנוע אשליות לגבי ועדת טרכטנברג"

שר האוצר דיבר בוועידת ECONOMIX.IL של לשכת המסחר תל אביב והמרכז, בשיתוף גלובס. לדבריו, "הגלים גבוהים מאוד ואנו צועדים על גשר צר. אם נסטה מהמדיניות האנטי-משברית ונפרוץ את מסגרת התקציב אנו עלולים להתרסק לתהום עמוקה מאוד"

כתב כלכליסט 11:0914.09.11
"תפקיד שר האוצר הוא להנמיך ציפיות ולמנוע אשליות לגבי ועדת טרכטנברג". כך אמר הבוקר שר האוצר יובל שטייניץ בראיון מוקלט מיוחד לוועידת ECONOMIX.IL, לחיזוק המגזר העסקי, של לשכת המסחר תל אביב והמרכז, בשיתוף גלובס.

 

לדברי שטייניץ, "כדי להתמודד עם המשבר יש לנהוג בתבונה

ואחריות. היום אנו נמצאים בסביבה הגלובלית הנפיצה ביותר מאז הקמת המדינה, הגלים גבוהים מאוד ואנו צועדים על גשר צר. אם נסטה מהמדיניות האנטי-משברית ונפרוץ את מסגרת התקציב אנו עלולים להתרסק לתהום עמוקה מאוד". אמר שטייניץ. 

 

לדבריו, הוועדה לא תחולל נסים. "יש לה הזדמנות לבצע שני שינויים מהותיים. האחד, הורדת יוקר המחייה, והשני - הגדלת סיוע המדינה למשפחות עם ילדים, דוגמת אמהות חד-הוריות", אמר.

 

לאור הדרישה לקצץ בתקציב הביטחון, אמר שטייניץ: "שמחתי לשמוע את דבריו של שר הביטחון, אהוד ברק, לגבי נכונות הצבא לקצץ בתקציב הביטחון לאור המחאה החברתית, אך ברק טרם יישם את דבריו. יש בתקציב הביטחון חריגות של מיליארדים וזאת על אף התוספות חסרות התקדים שקיבלה מערכת הביטחון בשנים האחרונות. ניתן לקצץ שם ולהקצאות את הכסף למטרות חברתיות קרי חינוך".

 

בנושא גיבוש המלצות וועדת הריכוזיות שאמורה לפרסם את תוצאותיה בזמן הקרוב, אמר שר האוצר: "המסקנות של הוועדה יהיו נקודות ציון היסטורית בכלכלת ישראל, בכוחה לגרום לשינוי אמיתי ויסודי במערכת הכלכלה הישראלית".

בנושא ההתלהמות החברתית כנגד הטייקונים, אמר שטייניץ כי "הכלכלה מודרנית מושתת על אנשי עסקים ויזמים פרטיים המשקיעים מכיסם כסף רב תוך כדי נטילת סיכונים כלכלים לא מבוטלים. ישראל כמדינה צומחת חייבת להיות ידידותית להשקעות ולייצר סביבה עסקית נעימה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x