שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תיירות

טיסות השכר לטורקיה יופסקו; תיבדק אפשרות חידושן לקראת החגים

מנכ"ל קווי חופשה: "בשלב הזה נכון לבצע הקפאה, עד שהדברים יתבהרו". גורם בענף: "זה לא קשור לסכנה או פוליטיקה, רק לביזנס. אם היינו ממלאים מטוסים, היינו מפעילים טיסות"

יסמין גיל 19:0212.09.11

לאחר חודשיים של עליות חדות בתנועת הישראלים לנופשונים בטורקיה, צפויות טיסות השכר מישראל לטורקיה להיפסק בימים הקרובים בשל המתיחות בין המדינות והביקושים הנמוכים בקו. הטיסות הסדירות של טורקיש איירליינס מתל אביב לאיסטנבול יימשכו כסדרן, שכן קווים סדירים לא נוטים להפסיק בהחלטה

של יום.

 

לדברי מנכ"ל קווי חופשה, עמי כהן, "לאחר אוגוסט שהיה מאוד מוצלח עם בין 7 ל-8 טיסות בשבוע לאנטליה, החלטנו להקפיא בשלב זה את הטיסות לשם. הטיסה האחרונה שלנו יצאה אתמול". לשאלה אם הפסקת הטיסות נובעת מירידה בביקושים, השיב: "כן ולא, כי מהמגזר הערבי יש עדיין ביקושים. אבל אנחנו חושבים שבשלב הזה נכון לבצע הקפאה, עד שהדברים יתבהרו לכאן או לכאן".

 

שי פרדו, מנכ"ל חברת KTAI שמייצגת חברות תעופה זרות שמפעילות טיסות שכר לטורקיה: "נפסיק את הטיסות מתחילת השבוע הבא ועד שמישהו יבקש לחזור לשם. יכול להיות שבחגים תהיה התעניינות. אנחנו מחכים לראות מה יקרה בימים הקרובים". בתקופה האחרונה הפעילה החברה שתי טיסות שבועיות לטורקיה, מספר נמוך בהשוואה לתקופות השיא של התיירות בין המדינות לפני מספר שנים. לדברי פרדו, גם לאחר מבצע עופרת יצוקה בתחילת 2009 וגם לאחר משט המרמרה במחצית השנייה של 2010, הופסקו טיסות השכר לטורקיה לזמן מה.

 

לדברי פרדו, הטיסות החד-יומיות של תיירים רוסים שמגיעים מטורקיה לטיול יומי בישראל, ימשיכו כסדרן: "ככל שיהיה להן מענה. הדרישה עדיין קיימת".

 

גורם בענף הוסיף בנושא זה: "אנחנו לא נכנסים לפוליטיקה, זה לא מעניין אותנו. מעניין אותנו רק ביקושים וברגע שכמות הביקושים ירדה ולא מצליחים למלא מטוסים, אז חברות התיירות והתעופה מפסיקות כרגע לטוס. זה לא קשור לסכנה, לא לפוליטיקה ולא לכלום. רק לביזנס טהור. אם היינו מצליחים למלא מטוסים, היינו מפעילים טיסות".

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x