$
בארץ

יבוא המכוניות גדל באוגוסט ב-31% בהשוואה לאשתקד

עם זאת, הכנסות המדינה ממיסוי היבוא גדל בחדש שעבר ב-19.4% בלבד; כמו כן, נרשמה מגמה מעורבת ביבוא מוצרים בני קיימא - ירידה ביבוא מקררים ומייבשי כביסה, ואילו זינוק של 97% ביבוא מדיחי כלים

אמנון אטד 12:3607.09.11

בחודש אוגוסט יובאו לארץ 23,643 כלי רכב פרטיים - 31% יותר ממספר כלי הרכב שיובאו בחודש המקביל בשנה שעברה. יחד עם זאת, הכנסות המדינה ממיסוי היבוא של כלי הרכב הפרטיים גדלו בחודש שעבר בשיעור מתון הרבה יותר, של 19.4%, וזאת בשל העובדה שחלק מרוכשי המכוניות עברו לכלי רכב פחות

מזהמים שהמס עליהם ירד. בכל שמונת החודשים הראשונים של השנה הסתכם יבוא כלי הרכב הפרטיים ב-166,243 כלי רכב, עלייה של 16% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה.

 

ביבוא כלי רכב מסחריים נרשם בחודש שעבר זינוק מרשים של 121% ומספרם הסתכם ב-1,711 כלי רכב. לדברי החטיבה לתכנון וכלכלה ברשות המסים שמפרסמת היום (ד') את הנתונים, הסיבה לעלייה חדה זו ביבוא כלי רכב מסחריים נעוצה, בין השאר, בשינוי הוראות היבוא לפיו החל מינואר 2012 חלה חובת תקינה חדשה המחייבת כל רכב מסחרי בהתקנת מערכת יציבות שלא ניתנת להרכבה לאחר הייצור. לדברי אנשי רשות המסים, בשל שינוי זה בהוראות היבוא יש לצפות ליבוא מוגבר של כלי רכב מסחריים עד 3.5 טון גם בחודשים הבאים.

 

מנתוני רשות המסים מתברר עוד כי בחודש אוגוסט נרשמה מגמה מעורבת ביבוא מוצרים בני קיימא. ביבוא המקררים נרשמה ירידה של 1%, במכונות כביסה נרשמה עלייה של 21.7%, במייבשי כביסה נרשמה ירידה של 6.7%, ואילו ביבוא מדיחי כלים נרשם זינוק של 97%. במוצרי אלקטרוניקה בידורית נרשמה ירידה של 3%, ביבוא טלוויזיות של 3%, ועלייה של 2.6% ביבוא מכשירי וידאו ו-DVD.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x