$
הוועידה המרכזית 2011

כחלון: אחד היעדים המרכזיים של הממשלה הוא טיפול בריכוזיות ותחרותיות

שר התקשורת והרווחה בוועידה הכלכלית המרכזית של "כלכליסט": "ועדת טרכטנברג יודעת לבוא עם פתרונות מעשיים. אני יכול להגיד לכם שיש כוונה להסיט תקציבים ולשנות סדרי עדיפיות. הדבר הוא נכון וצודק"

מיקי פלד 10:1907.09.11

"קיץ 2011 ייזכר בהיסטוריה. קרה פה משהו שאני באופן אישי, גם כחבר בממשלה, חיכיתי לו. קרה משהו מאוד מכונן, שהחברה הישראלית התגבשה סביב הרעיון האזרחי ולא הביטחוני-מדיני", כך אמר הבוקר שר התקשורת והרווחה, משה כחלון, בוועידה הכלכלית המרכזית של "כלכליסט".

 

לדבריו, "המחאה הזו חלחלה ונצרבה. במידה מסויימת הממשלה הפנימה ולקחה את זה ברצינות. הוועדה קיבלה מעל 5,000 פניות בדלתיים פתוחות, והצדק גם נראה, לא רק נעשה. אני נפגש עם לא מעט אנשים שארגנו את המחאה ואני אומר - יש להם רעיונות מצויינים". 

 

 


 

כחלון הוסיף, "אחד הדברים המרכזיים יהיה טיפול בריכוזיות ותחרותיות, כפי שעשינו בתחום התקשורת. זה עוד לא נגמר בשוק התקשורת אבל כבר רואים את התוצאות. הכנסת תחרות ושקיפות כדי שכל אחד ידע על מה הוא משלם".

 

"שוק התקשורת או עלויות התקשורת במשק בית הן מאוד גבוהות. במחאה הזו כמעט על כל סעיף הוצאה מהוצאות המשפחה דיברו – חינוך, בריאות, ארנונה וכדומה – אבל על תקשורת לא דיברו כי הציבור ראה שזה מטופל. וזה עוד לא נגמר. המחירים עדיין גבוהים ואנחנו משלמים יותר ממה שאנחנו צריכים לשלם, גם בטלוויזיה וגם בסלולר. לכן אני מאמין שוועדת טרכטנברג תבוא עם פתרונות מעשיים והיא יודעת לעשות את זה. ואני כממשלה יכול להגיד לכם שיש כוונה להסיט תקציבים ולשנות סדרי עדיפויות. הדבר הוא נכון וצודק".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x