$
סביבה

בפעם השנייה: דליפת דלק בנחל צין

קו הדלק העובר בשמורה נפגע במהלך עבודות שיפוץ של קצא"א. מהחברה נמסר כי האזור בודד והנזילה נעצרה. זו הפגיעה השנייה בצינור בחודשיים האחרונים

קו הדלק שמשפצת קצא"א בשמורת נחל צין נפגע היום (ב') בשנית, לאחר שבחודש יוני דלף דלק לשמורה בעקבות פגיעה בצינור. 

 

הצינור נפגע על ידי טרקטור שעסק בעבודות השיפוץ כ-500 מ' דרומית מהמקום שבו נפגע בפעם הקודמת. ההערכות הן כי כ- 100 קוב דס"ל (דלק סילוני) זרמו לשמורה.

 

אנשי המקצוע של המשרד להגנת הסביבה עושים דרכם למקום בו נפגע הצינור, על מנת לפקח כי כל הפעולות הנדרשות לעצירת הדליפה ננקטות במהירות האפשרית.

 

מקצא"א נמסר בתגובה כי: החברה זיהתה באופן מיידי את הנזילה בחדר הבקרה והשיגור, ועל פי התרגולת, הפעילה את נהלי החירום, סגרה מגופים ובודדה את קטע הצינור, והנזילה נעצרה".

 

עוד נמסר כי "בקרוב תתחיל חברת קצא"א בשאיבת הדלק ותתחיל בהליכי תיקון ותחזוקה של השטח בתאום מלא עם גורמי המשרד להגנת הסביבה והגורמים הרלוונטיים השונים. החברה מתחקרת ובוחנת את הסיבות שהובילו לאירוע".

 

השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, מסר כי הוא רואה בחומרה את הפגיעות החוזרות ונשנות בשמורה ומטיל את מלוא האחריות על חברת קצא"א ומנהליה. "בכוונתי לפנות לשר האוצר בדרישה לפעול לשינוי חוק קצא"א המספק להם חסינות כלפי חוקים סביבתיים, זאת על מנת להחיל עליהם חובות ולאפשר כלים לאכיפה יעילה כלפי הפעולות הרשלניות של החברה" אמר השר.

 

בימים אלו מנהל המשרד להגנת הסביבה חקירה פלילית נגד החברה ומנהליה בגין גרימת זיהום לשמורה עקב הפגיעה הקודמת בצינור הדלק.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x