שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

אישום: בכיר לשעבר במע"צ קיבל שוחד מקבלן גינון בתמורה לזכייה במכרזים

ע"פ כתב האישום, לקח סגן ראש אגף אחזקה לשעבר במע"צ שוחד בסך כולל של 531 אלף שקל, וזאת על-פי ההסכם לכאורה בינו לבין קבלן הגינון כשבתמורה לכך הוא ידאג לקדם את האינטרסים העסקיים שלו במע"צ

איתי הר אור 11:0104.09.11

פרקליטות מחוז חיפה (פלילי) הגישה בשבוע שעבר כתבי אישום לבית משפט המחוזי בעיר נגד יונתן פרוחי, לשעבר סגן ראש אגף אחזקה במע"צ (החברה הלאומית לדרכים), בן 47, מכפר ורדים וזוהר כץ בן 53 מחיפה, שהיה בעליהן ומנהלן של חברות זוהר כץ בע"מ שעסקה בגיזום, גינון והדברה וחברת מיטבים

אחזקות ופיקוח בע"מ, שעסקה בבינוי ועבודות פיתוח.

 

כתבי האישום כוללים שני אישומים, ומייחסים לשני הנאשמים עבירות של לקיחת שוחד, מתן שוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, שיבוש הליכי משפט, השמדת ראיה והדחה בחקירה.

 

על-פי כתב האישום, במועדים הרלבנטים לכתב האישום עבד פרוחי כסגן ראש אגף אחזקה בחברה הלאומית לדרכים (מע"צ), המהווה חברה ממשלתית. במסגרת תפקידו, היה פרוחי אחראי, בין היתר, על חוזים של מע"צ עם ספקים וקבלנים, ומתוקף תפקידו היה בסמכותו להמליץ על הגדלת ערך חוזה ולהמליץ להאריך תוקף חוזה, וכן, היה נגיש למידע פנים במע"צ. כמו כן, היה מעורב בקביעת תנאי הסף של מכרזים שפרסמה מע"צ בתחום האחזקה.

 

ע"פ כתב האישום, לקח פרוחי, בהיותו עובד הציבור, שוחד "בעד פעולה הקשורה בתפקידו" בסך כולל של 531 אלף שקל, וזאת על-פי ההסכם לכאורה בין כץ לבין פרוחי, כי כץ ייתן לו אחוזים מהיקף הכספים שכץ והחברות שבבעלותו יקבלו ממע"צ עבור עבודתם בתחום הגיזום והגינון, כשבתמורה לכך פרוחי ידאג לקדם את האינטרסים העסקיים של כץ במע"צ.

 

כתב האישום הוגש באמצעות עו"ד שגב אדלר מפרקליטות מחוז חיפה (פלילי).

 

תגובת החברה הלאומית לדרכים: "הגשת כתב האישום כנגד עובד החברה לשעבר יונתן פרוחי, סוגרת מעגל, שהחל בחברה הלאומית לדרכים, עם גילוי חשד לתעודות משלוח מזוייפות. זאת, לאחר שמערכות הבקרה של החברה הלאומית לדרכים אבחנו כי המחיר ששולם עבור עבודות אספלט, היה חריג באופן מעורר חשד למעשי זיוף שבוצעו בשיטתיות. שיתוף הפעולה עם המשטרה היה מיידי ומוצלח. חקירה סמויה איששה את החשדות והניבה מעצרים והגשת כתב אישום. עבודתו של העובד הופסקה מייד. החברה הלאומית לדרכים מוקיעה מעשים של ניצול אמון ולא תהסס גם בעתיד, לפעול בכל האמצעים החוקיים לביעור עשבים שוטים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x