$
המחאה החברתית

המחאה משנה כיוון: "לא נישן יותר ברוטשילד"

יונתן לוי, מיוזמי המחאה: "המאהל ברוטשילד יעבור רה-ארגון ויוסב למרכז מפגש של קהילת המחאה"

בועז פיילר, ynet 23:2303.09.11

מאהל רוטשילד משנה את פניו. ראשי המאהל הודיעו הערב (שבת) כי המאהל, שהזניק את מחאת האוהלים שסחפה את המדינה, לא ישמש עוד ללינה כי אם לכינוסים וכמרכז דיונים. "המחאה עוברת לשלב ב'", אמרה ל-ynet דפני ליף. "חלק מהמאהלים יתפנו באופן טבעי וחלק עומדים להיות גדולים יותר, להתחזק

ולהתכונן לחורף. חלק מהם יהפכו למרכזים קהילתיים בהם הציבור יוכל להמשיך ולהיפגש ולהתדיין"

 

יונתן לוי, מיוזמי המחאה, אמר ל-ynet כי "השבוע הקרוב יהיה שבוע שבו כל מאהל יחליט איך להמשיך, יהיו דיונים על המשך הדרך. חלק מהמאהלים יצורפו למאהלים אחרים. חלק יבחרו להמשיך בשטח. חלק, כמו המאהל ברוטשילד, יעברו רה-ארגון ויוסבו למרכזי מפגש קבועים של קהילת המחאה".

 

לדברי סתיו שפיר, "אנחנו עושים את העתיד ולא את ההיסטוריה. החברה הישראלית שינתה את פניה. הקיץ היה רק החימום שלנו, המאבק הקשה עוד לפנינו. מחר המאהלים ימורכזו ויהפכו למרכזים קהילתיים, בהם העם יוכל לקבוע את עתידו".

 

מחאת האוהלים רשמה הערב שיא עוצמתי, כאשר כ-400 אלף מפגינים מילאו את הרחובות ואת כיכרות ערי ישראל. יותר ממחציתם הגיעו לכיכר המדינה בתל-אביב. הסיפור הגדול של הערב היה אותם רבבות רבים שגדשו את ערי הפריפריה. אלפים רבים התקבצו בראש פינה, באילת, בהוד השרון, בכפר יהושע בעמק יזרעאל ובמקומות רבים נוספים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x