$
דיבידנדים

דיבידנדים: מי מסתיר את הנוף למשפחת קסטיאל?

וגם: בקניון של לבייב ברוסיה דורשים צדק חברתי, שפירה עוזב את התפקיד במועד, גדעון עמיחי יוצא לאור ומלחמת אור ורוזנבלום - שלב ב'

רון גרנות 08:2031.08.11
סכסוך שכנים ביפו

קשים הם החיים בשכונה היוקרתית ביפו. הדיירים המתגוררים ברחוב הצדף ביפו מוטרדים בימים האחרונים מהפרויקט החדש שבונה חברת נירוונה מה שיגרום לטענתם לחסימת האור והנוף לים. הנורא מכל קרה כשגילו כי התכנית של הדייר החדש במקום כוללת איחוד של שלושה מגרשים לטובת מבנה אחד שיצור בלוק חוסם שלא יאפשר אפילו הצצה לכיוון מערב דרך הרווחים במגרשים. מי שמוטרד בעיקר מהבנייה המתוכננת הוא הדייר יעקב פריד שרכש את דירתו בשנה שעברה מידי האדריכל אילן פיבקו. פריד, לצורך המאבק, רתם את הסכמת הדיירים, ביניהם ענת ושוקי קסטיאל, מבעלי רהיטי קסטיאל. השניים אף הגדילו ראש והוסיפו להתנגדותם את החשש מרעש שיגרם ממנועי המזגנים וסינוור שיגרמו קולטי השמש. הוועדה המקומית תדון היום בהתנגדויות ותכריע בנושא. את תגובתו של פריד לא ניתן היה להשיג. משפחת קסטיאל בחרה שלא להגיב.

שירלי ששון עזר ורון גרנות

 

הבניין ברחוב הצדף. הדיירים הוותיקים מתנגדים הבניין ברחוב הצדף. הדיירים הוותיקים מתנגדים צילום: אריאל בשור

 

בקניון של לבייב ברוסיה דורשים צדק חברתי

לבייב. קשיים עם הסוחרים לבייב. קשיים עם הסוחרים צילום: יריב פיין

גם לקמעונאים המפעילים חנויות בקניון אפימול סיטי שבבעלות לב לבייב במוסקבה יש מחאה משלהם. עשרות מהם מתכוונים להכריז בקרוב על סכסוך עבודה במחאה על דמי שכירות גבוהים מצד אחד וניהול לקוי של הקניון שלטענתם לא סיפק להם את תנועת הקונים המובטחת. לאחרונה התארגנו בעלי החנויות באמצעות עצומות ברשתות חברתיות, שבעזרתן הם מתכוונים להפעיל לחץ על מנכ"לית אפ"י פיתוח צביה לבייב כדי שתגבה מהם שיעור מפדיון ולא דמי שכירות קבועים. באפריקה ישראל, לעומת זאת, טוענים כי מדובר בניסיון להתארגנות של קומץ שוכרים קטנים ואנונימיים, שאינם משקיעים במהלכי שיווק ופרסום, המנסים להתנער מתשלום שכ"ד באמצעות הפצת טענות בדויות.

אולגה ויניאר

 

הדחה? שפירה עוזב את התפקיד במועד

בתום חמש שנים מתישות ואחרי שעבר תהליך ארוך של ניסיון להדיחו, סיים אתמול יו"ר רשות החשמל אמנון שפירה את תפקידו - ובמועד. בשנה האחרונה רווה פחות נחת משר התשתיות עוזי לנדאו על רקע אי־שביעות רצון של האחרון מתפקודו של היו"ר. למרות הניסיונות של לנדאו להדיחו הצליח שפירה לסיים קדנציה מלאה, תוך שהוא זוכה לתמיכת הממשלה ושר האוצר. מי שאמור להחליף את שפירה באופן זמני הוא יו"ר רשות הגז שוקי שטרן, אולם גם כאן נתגלו מחלוקות משפטיות האם ראוי שהאדם שאמון על פיתוח מערכת הגז בישראל, שבעזרתה מפעילים תחנות כוח של חברת החשמל, יהיה אחראי גם עם הגוף שקובע את תעריפי החשמל. אתמול אמר שפירה כי תוכניות מקצועיות לעתיד עדיין לא באופק וכי הוא ינצל את התקופה למנוחה.

ליאור גוטמן

 

גדעון עמיחי יוצא לאור

המסע היצירתי העצמי של הפרסומאי גדעון עמיחי יעמוד במרכז הספר החדש שלו, שיצא לאור ב־15 בספטמבר. אתמול הכריז עמיחי על השם יוצא הדופן של הספר ("לא, לא, לא, לא, לא, לא, לא, כן!") בעמוד הפייסבוק שלו וזכה לתגובות מפרגנות.

 

ענבל אור. מתעסקת עם פנינה? ענבל אור. מתעסקת עם פנינה? צילום: עמית שעל

 

מלחמת אור ורוזנבלום, שלב ב'

פנינה רוזנבלום לא נשארת חייבת. אתמול היא התייצבה בבית משפט השלום בתל אביב והציגה את גרסתה לביטול החד צדדי של ענבל אור לרכישת הוילה שלה ברמת גן תמורת 14.5 מיליון שקל. "כישלונה החרוץ של אור בשיווק הפרויקט היומרני שהתכוונה להקים על המקרקעין, כמו גם היעדר יכולתה הכלכלית לרכוש את המקרקעין מאמצעיה, הם אלה שגרמו לענבל אור שלא לממש את זכות האופציה", כתבה רוזנבלום וטענה עוד כי בקשתה של אור הינה ניסיון נפסד לעשות שימוש בהערת אזהרה שנרשמה לטובתה על מקרקעין שבבעלותה. מערכה שלישית? בקרוב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x