שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

פנינה רוזנבלום על ענבל אור: "נכשלה כישלון חרוץ בשיווק פרוייקט יומרני"

רוזנבלום הגישה את תגובתה לבית המשפט לאחר שאור החליטה לסגת מהעסקה לרכישת הווילה שלה ברמת גן תמורת 14.5 מיליון שקל

איתי הר אור 15:2530.08.11

שלב נוסף במלחמת העולמות: אשת העסקים פנינה רוזנבלום הגישה היום (ג') לבית משפט השלום בתל אביב את תגובתה לבקשה שהגישה חברת אור סיטי נדל"ן, בבעלותה של ענבל אור, בעניין העסקה לרכישת ביתה של רוזנבלום בידי אור. הסכסוך המתוקשר בין השתיים התעורר לאחר שאור החליטה לסגת מהעסקה לרכישת

הווילה ברחוב שרת ברמת גן.

 

העסקה נחתמה בינואר 2011, ולפיה אור הייתה אמורה לשלם 14.5 מיליון שקל תמורת הווילה. אור קנתה למעשה את המגרש ותכננה להרוס את הבית, ולבנות במקומו בניין בן שבע דירות יוקרה בארבע קומות: שתי דירות גן, שתי דירות בקומה שנייה, שתי דירות בקומה שלישית ופנטהאוז. את הדירות היא תכננה למכור תמורת כ־21 מיליון שקל בסך הכל.

 

רוזנבלום טוענת בתגובה לבקשה למתן סעדים זמניים שהגישה אור כי "כישלונה החרוץ של ענבל אור בשיווק הפרוייקט היומרני שהתכוונה להקים על המקרקעין, כמו גם העדר יכולתה הכלכלית לרכוש את המקרקעין מאמצעיה, הם אלה שגרמו לענבל אור שלא לממש את זכות האופציה".  רוזנבלום מיוצגת ע"י עורכי הדין, ברוריה לקנר וחגי כהן ממשרד בן שחר, לקנר ושות'.

 

לטענתה של רוזנבלום, בקשת אור סיטי נדל"ן הינה ניסיון נפסד לעשות שימוש בהערת אזהרה שנרשמה לטובתה על מקרקעין שבבעלותה, אשר הזכות לרישומה פקע (משלא מומשה זכות האופציה) ולהפכה ל"מכבש לחצים" פסול על רוזנבלום, על מנת שתיכנע לדרישותיה של אור, ללא כל צדק.

 

עוד טוענת רוזנבלום כי כי במסגרת מסע הלחצים הגישה אור תביעת סרק להחזר דמי אופציה ולקבלת "פיצוי מוסכם", על אף שזכות האופציה הוקנתה לה במלואה ועל אף שבחרה שלא לממש את האופציה, לאחר שכשלה במציאת רוכשים פוטנציאליים לפרוייקט שתכננה להקים על המקרקעין.

 

עוד טוענת רוזנבלום כי בתביעתה הכספית להחזר דמי האופציה ובבקשתה להותיר את רישום הערת האזהרה על כנה, מבקשת אור בפועל להתעשר פעמיים על חשבונה של פנינה רוזנבלום: גם לקבל את זכות האופציה "חינם אין כסף" וגם לקבל לידה סכום כסף נוסף כ"פיצוי מוסכם", בטענה המוגדרת כ"מופרכת", לפיה רוזנבלום הפרה כביכול את חובתה להחזר דמי האופציה וכל זאת, תוך החזקת המקרקעין כ"בני ערובה" בידיה.

 

כזכור, בין ענבל אור לפנינה רוזנבלום נחתם הסכם אופציה שבמסגרתו קיבלה אור זכות אופציה לרכישת מקרקעין שבבעלות רוזנבלום בתמורה ל-14.5 מיליון שקל לתקופה של 120 ימים. בגין זכות האופציה שילמה אור לרוזנבלום דמי אופציה בשיעור של 500 אלף שקל, ותוקפו של הסכם האופציה הותנה בתנאי מתלה אחד ויחיד - הליך "פרה רולינג" ברשויות מע"מ. רוזנבלום טוענת כי במהלך תקופת האופציה סוכם בין הצדדים על ביטולו של התנאי המתלה, ולכן משבוטל התנאי המתלה, הסכם האופציה לא היה עוד תלוי בו, ורוזנבלום מילאה בפועל אחר כל התחייבויותיה בהתאם להסכם האופציה.

 

אלא שלטענת רוזנבלום, במועד מימוש האופציה אור לא מימשה את זכות האופציה שלא עקב הפרה של רוזנבלום. "משפקעה האופציה, אין עוד לענבל אור כל זכות במקרקעין ויש למחוק את הערת האזהרה", טוענת רוזנבלום.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x