$
המחאה החברתית

מעמד הביניים: משפחת בראונר, גבעת שמואל

"יש כאלה שמצליחים להגשים את החלום ולקנות דירה, לגדל ילדה ולסיים עם פלוס בחשבון ובלי אף עזרה. הכל תלוי איך אתה רואה את החיים"

הדס שפר 06:5516.08.11

מי אתם: שי (32) והילה (31), הורים לשירה (בת שנה) ואחד בדרך (הילה בחודש תשיעי). שי עובד במחשוב בחברת פרטנר והילה מנהלת קייטרינג. גרים בשכירות בגבעת שמואל בדירת 3 חדרים בת 76 מ"ר. רכשו דירה מקבלן בנתניה.

 

מעמד ביניים זה: "כשאחד מבני הזוג או שניהם עובדים, עם הכנסה בסביבות 10,000 שקל נטו, עם ילד או שניים וצריכה ממוצעת מאוד. לטעמי, אנחנו מעמד ביניים וטיפה למעלה".

 

משפחת בראונר משפחת בראונר צילום: תומי הרפז

 

הוצאות: שכר דירה: 3,600 שקל לחודש. ריבית למשכנתה: 1,200 שקל לחודש ("עד שניכנס לדירה אנחנו משלמים רק את הריבית"). הלוואת גישור למשכנתה: 1,000 שקל לחודש. מזון: 1,200 שקל בחודש. ארנונה: 600 שקל לחודשיים. חשמל: 500 שקל לחודשיים. מים: 100 שקל לחודשיים. אינטרנט וטלפון: חינם מהעבודה. רכב: חינם מהעבודה. כבלים: 400 שקל לחודש. נייד: 250 שקל לחודש. גן: 2,300 שקל לחודש. הוצאות תינוק (אוכל וחיתולים): 300 שקל לחודש. מעשר: 650 שקל ("אני חילוני ואשתי דתייה, היא תורמת מעשר מדי חודש"). ועד בית: 130 שקל לחודש. בילויים: "מאז שהילדה נולדה יצאנו אולי חמש פעמים". הוצאות נוספות: (רהיטי סלון בתשלומים + מי עדן): 900 שקל. ביגוד: 500 שקל. בסך הכל: 13,630 שקל לחודש.

 

אוברדרפט: "לא מסכים שיהיה".

 

סיוע מההורים: "ההורים מתגוררים רחוק כך שאין לנו סיוע.

 

מה צריך לעשות: "מתברר שיש כאלה שמצליחים להגשים את החלום ולקנות דירה, לגדל ילדה ולסיים עם פלוס בחשבון ובלי אף עזרה. הכל תלוי איך אתה רואה את החיים. לסיים צבא, לטוס לחו"ל לאיזה שנה, לחזור לעבוד בעבודה מזדמנת, להוציא תואר על חשבון ההורים ורק אז בגיל 30 פלוס להחליט שמתחתנים, מביאים זמר ב־20 אלף שקל או שתי שמלות כלה, ואז לבוא בטענות שאין כסף לשכור דירה במרכז ת"א? לפני חודש היינו במסעדה ולא מזמן נסענו לאילת, בזבזנו בלי חשבון. אם יש בעיה צריך קודם כל לבוא בטענות לעצמנו".

 

מסר: "אנחנו שייכים לזרם השני, ההוא שקצת לא מקבל חשיפה תקשורתית, לזרם שלא כל כך בעד המחאה או יותר נכון בעלי המחאה. זה נכון, אם המחאה תצליח ברור שנרוויח מזה ולא משנה באיזה נושא - כי אנחנו שייכים למעמד הביניים. אבל, וזה אבל גדול, יש משהו קצת מעצבן בכל המחאה הזו. לדעתי, קודם אנשים צריכים להסתכל על עצמם ורק אחר כך לבוא בטענות. ברור שהמחיה כאן יקרה, אבל מה עשיתם בשביל לעבור את זה בשלום או לחשוב מה יהיה בעתיד?".

 

מעוניינים להופיע במדור? שילחו לנו דוא"ל: mail@calcalist.co.il

בטל שלח
    לכל התגובות
    x