$
משפט

שופט בית המשפט לענייני משפחה נתן פסק דין בתיק "בהתעלם מהסיכומים"

השופט יהורם שקד ציין בפסק דין כי הוא עיין בסיכומי הצדדים, אך לבקשת אחד הצדדים למחוק את סיכומי הצד השני, הבהיר שפסק דינו ממילא ניתן "בהתעלם מהסיכומים"

ענת רואה 09:4808.08.11

שופט ביהמ"ש לענייני משפחה ברמת גן יהורם שקד ציין בפסק דין שנתן כי הוא עיין בסיכומי הצדדים, אך כשקיבל בקשה שהוגשה זמן קצר קודם למתן פסק הדין, שבה דרש אחד הצדדים למחוק את סיכומי הצד השני, הבהיר השופט שפסק דינו ממילא ניתן "בהתעלם מהסיכומים".

 

מדובר בהליך גירושין,

שבמהלכו ביקשה האשה להורות על צו עיכוב יציאה מהארץ נגד הבעל. לאחר הדיון בפני השופט והגשת הסיכומים מצד האשה, מסר השופט החלטה שהוא "ממתין לסיכומי המשיב" (הבעל). לאחר שגם סיכומיו הוגשו, ביקשה האשה למחוק את סיכומי הבעל בנימוק שהוגשו שלא כדין, מכיוון שהם כוללים נספחים וחומר חדש שלא ניתן לטענתה להגיש במסגרת הסיכומים.

 

ככל הנראה בקשתה לא הועברה לעיון השופט בטרם מסר את פסק דינו, יומיים לאחר מכן. בפסק דין מנומק החליט השופט לקבל את גרסת הבעל. בהחלטתו ציין השופט במפורש שעיין בסיכומים, וקבע כי יש להורות על ביטול הצו. שבוע לאחר מתן פסה"ד הועברה לעיונו בקשה למחיקת הסיכומים, והבהיר בהחלטה קצרה: "החלטתי ניתנה בהתעלם מסיכומי המשיב". בכך ביקש השופט להבהיר שהחלטתו אינה תוצאה של עיון בסיכומי הבעל, אך הוא לא ציין אם התעלם גם מסיכומי האשה, שערערה בינתיים לביהמ"ש המחוזי בתל אביב.

 

מדוברות בתי המשפט נמסר: "השופט עיין בכל סיכומי האשה ואף התייחס אליהם בהרחבה. מעבר לכך מדובר בתיק הנידון בדלתיים סגורות".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x