$
קריירה

איך יודעים שהגיע הזמן להחליף עבודה?

הרבה אנשים משתעשעים לפעמים ברעיון לעזוב את מקום העבודה, להתחיל קריירה בתחום אחר או להתמסר לחלומות ותחביבים ישנים; מתי תדעו שאתם באמת בשלים לכך?

סוכנויות הידיעות 22:4904.08.11

שינוי מקום העבודה ותחילתה של קריירה חדשה הם נושאים המעסיקים רבים מהאנשים שקמים בכל בוקר לעבודה. איך יודעים באמת מתי הגיע הזמן לצאת לדרך חדשה? מגזין "פורבס" ליקט חמישה עקרונות שיכולים לסייע בהחלטה. הפסיכולוגית התעסוקתית קרולין גהון מתארת מנסיונה האישי את הסממנים המובהקים המתעוררים אצל מרבית האנשים כאשר הבשילו לבצע שינוי כיוון תעסוקתי.

 

1. משיכה בלתי מוסברת לקריירה אחרת שלא קשורה לתחום העיסוק הנוכחי. הדבר מלווה בדרך כלל בניסיון להבין במה עובדים אנשים אחרים ועריכת השוואות בלתי מודעת בין עיסוקם של אחרים למקום העבודה הנוכחי שלך. בדרך כלל אנחנו מתרצים את זה לעצמנו ברצון להרוויח יותר כסף מצד אחד או להרגיע את עצמנו בכך שלפחות יש לנו מקום עבודה בטוח המעניק תנאי תעסוקה טובים, אבל בפועל תחושת אי שביעות הרצון וחוסר המנוחה רק מתגברת.

 

2. הצורך לרמות מעט ולהרגיש איך זה לעבוד במקום אחר ליום אחד. רצון להתנסות בקריירה חדשה ולהרגיש ולו ליום אחד איך זה להיות מנהל, עורך דין או סופר. בשלב זה האדם מרגיש שהוא מסוגל לעשות משהו טוב יותר אך מתבייש או חושש לבחור בו. הוא מתגנב ביומו החופשי לחבר לצלם סרט דוקומנטרי ונהנה מהתהליך אך חושש לשנות את המסלול הבטוח של הקריירה שלו. עם זאת, המשיכה לעיסוק אחר רק מתגברת.

 

מתי אנחנו מוכנים להפסיק מירוץ אחד ולהתחיל באחד חדש? מתי אנחנו מוכנים להפסיק מירוץ אחד ולהתחיל באחד חדש? צילום: shutterstock

 

3. השתתפות בפרויקטים הקרובים יותר לתחביבים או חלומות. אם אתה עובד בעבודה רגילה אבל באופן קבוע מקדיש זמן לעיסוק אחר, גם אם אתה לא מודה בזה לעצמך - עלית על הנתיב לשינוי קריירה. בדרך כלל כמות השעות המוקדשות לאותו תחביב הולכת וגדלה וכאשר תחושת הסיפוק ממנו גוברת על תחושת הסיפוק מהעבודה ההחלטה לשנות כיוון מבשילה מעצמה.

 

4. השוואה מתמדת בין העבודה לתחביב. חישוב התועלת המופקת משעת עבודה רגילה אל מול שעת עבודה המוקדשת לתחביב או פרויקט צדדי, כמו גם הקושי להתנתק ממנו ולוותר על הזמן המוקדש לו. אתה לא מצליח להפסיק לחשוב על דרכים להגדיל את כמות הזמן וההשקעה בפרויקט הפרטי.

 

5. חשש קל אך תמידי שמחליף את תחושת ההתלהבות הרגילה מהעבודה. הרגשה של צעידה עם פרטנר לא נכון והבנה כי הגיע הזמן ללכת הלאה ולקחת סיכון עם התנסות חדשה. מומחים מציינים כי זהו מצב מסוכן ולא מומלץ במקרה כזה לעבור ממקום עבודה אחד לאחר אלא לקחת חופשה קצרה לפני שיוצאים לדרך חדשה. כאשר מגיעים לנקודה זו מומלץ לערוך פגישה עם הממונה הישיר, להודות לו על מקום העבודה ולנמק את העזיבה. אם אכן מדובר במנהל חכם הוא יבין כי מדובר בהחלטה הטובה בשבילך ויודה לך על העבודה המשותפת. צריך לזכור כי תצטרך להשלים עוד מספר שבועות במקום העבודה הישן ותקופה זו משתנה ממקום למקום.

 

אומנם שלבים אלה הם משותפים לאנשים רבים המרגישים כי קצו בקריירה הנוכחית או מאסו במקום העבודה שלהם, אבל התוצאות ופרק הזמן הלוקח מההחלטה לעשות שינוי ועד למהלך עצמו משתנה מאדם לאדם. אחרי הכול, אף אחד לא יכול להחליט עבורך שהגיע הזמן לעזוב את מקום העבודה ולפתוח בקריירה חדשה. לרוב לאינטואיציה האישית תהיה כאן חשיבות רבה מאד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x