$
משפט

הדיון על שביתת הרופאים בבג"ץ הסתיים ללא החלטה

הנשיאה ביניש אמרה לנציגי העובדים: "מה שמפליא הוא שהשביתה שלכם היא יעד בפני עצמו. הזמן מתבזבז על דעת קהל ולא על מו״מ"

מארק שון 21:5502.08.11

 

הדיון בבג"ץ בעתירה שהוגשה להתערבות אישית של ראש הממשלה בנימין נתניהו בשביתת הרופאים הסתיימה ללא החלטה. המשך הדיון נקבע ליום שני הבא. 

 

במהלך

הדיון אמרה הנשיאה דורית ביניש: "אנחנו לא מתכוונים להכתיב לראש הממשלה איך לנהל את המו"מ", אמרה בדיון. הדיון הופסק למשך חצי שעה כדי לתת לצדדים אפשרות לנסח את הפערים ביניהם.

 

ביניש לא הקלה על הרופאים ובסדרה של התבטאויות הביעה את הסתייגותה מהצעדים שננקטו על ידם בשבוע האחרון. "התרשמתי שאתם מתחמקים ממשא ומתן", אמרה הנשיאה בדיון אל עבר נציגי העובדים, "מה שמפליא הוא שהשביתה שלכם היא יעד בפני עצמו. עיצומים הם אמצעי ולא מטרה. המטרה היא לסיים את הסכסוך זו צריכה להיות המטרה שלכם ולא צריך לחפש כלי נשק". ביניש הוסיפה, כי "בשבוע האחרון אתם לא מעבירים את הרושם שאתם מעוניינים במו״מ. הזמן מתבזבז על דעת קהל ולא על מו״מ".

 

ביהמ"ש יצא להפסקה ולאחריה טענה נציגת המדינה, כי הפערים בין הרופאים והאוצר עומדים על פחות מ-5% מ-38% ל-43% תוספת לעלות השכר. הצדדים יצאו להפסקה נוספת.

 

מתגובה שמסרה הפרקליטות לבג"ץ בשמם של ראש הממשלה ושר האוצר עולה, כי המדינה תומכת בהעברת הנושא לבוררות, בעוד שהרופאים עצמם מתנגדים למהלך כזה.

 

הדיון בבג"ץ התקיים לאחר שההליכים בבית הדין הארצי לעבודה הגיעו למבוי סתום. במקביל לתקיעת המו"מ, נערכה ביום ג' שעבר פגישה בין מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אייל גבאי, ובין יו"ר הסתדרות הרופאים, ליאוניד אידלמן, השובת רעב בשבוע האחרון. הפגישה הסתיימה ללא תוצאות.

 

במסגרת הדיונים בבית הדין לעבודה הגיעו משרד האוצר והרופאים למסמך הבנות בסיסי שעל גביו אמורים הצדדים להמשיך את המו"מ. מה שלבסוף מנע את החתימה היתה התנגדות מסיבית של המתמחים, ונושא התורנויות שלהם נשאר פתוח עדיין.

 

בג"ץ דן בעניין בעקבות עתירה שהגיש עו"ד דוד פורר, ראש מחלקת ליטיגציה במשרד גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x