$
תיירות

רומנו השיק, שקדי מפסיק: אל על סוגרת את הקו לסאו פאולו

פעילות הקו הישיר הראשון מישראל לדרום אמריקה תופסק בנובמבר. הסיבות: מחירי הדלק המאמירים, הוצאות התפעול והתחרות על הקו

יסמין גיל 16:4902.08.11

מה שהחל בקול תרועה רמה כאחד המהלכים המשמעותיים של מנכ"ל אל על לשעבר חיים רומנו, נגמר בקול ענות חלושה ביוזמת המנכ"ל הנוכחי אליעזר שקדי: חברת התעופה הישראלית הודיעה היום (ג') כי תפסיק את קו הטיסות הישירות מתל אביב לסאו פאולו ב-10 בנובמבר: "כחלק מתהליכי ההתייעלות וצמצום

ההוצאות באל על", נמסר מהחברה.

 

"העלייה החדה והמתמשכת במחירי הדלק והוצאות הביטחון הגבוהות בקו, מחייבת בחינה מחודשת של מערך הטיסות באל על", נמסר מטעם המנכ"ל שקדי. לגבי לקוחות שכרטסו כרטיסים מעבר ל-10 בנובמבר, נמסר כי "הם יקבלו מענה ויגיעו ליעדם", ללא פירוט נוסף.

 

אל על השיקה את הקו במאי 2009 עם שלוש טיסות שבועיות ישירות לכל כיוון, אורכה של טיסה כ-15 שעות לכיוון והיא בוצעה במטוס מסוג בואינג 777. אז הושק הקו עם קמפיין מתוקשר עם פבלו רוזנברג ובין היתר שיתפה החברה פעולה עם "כוכב נולד" באודישנים לעונת 2010 שצולמו בברזיל וערכה אירועים לסוכני נסיעות בברזיל ובארץ.

 

עם השקת הטיסות הישירות לברזיל אמר המנכ"ל לשעבר, רומנו, כי הפוטנציאל של הקו גלום באנשי עסקים ישראלים, בין היתר בתחומי הביטחון, ההייטק, החקלאות והמזון שטסים לדרום אמריקה, וכן בקהילה היהודית המקומית, בצליינים שיבקשו להגיע לישראל ובתיירות הנופש משני הצדדים.

 

היום נמסר מאל על כי: "הנסיקה חסרת התקדים במחירי הדלק הסילוני, הוצאות הביטחון והוצאות התפעול הגבוהות בקו הביאו לקבלת ההחלטה".

 

"מאוד קשה להחזיק קו ארוך טווח בתדירות נמוכה", הסביר ל"כלכליסט" סמנכ"ל השיווק של איסתא, רונן קרסו, "עיקר הנוסעים לאזור, התרמילאים, לא נוסעים לסאו פאולו אלא לריו דה ז'נרו וליעדים אחרים. חלקם נוסעים דרך ספרד, שם יש תדירות פעם ביום וטיסות למגוון מדינות במרכז ובדרום אמריקה. לגבי אנשי עסקים, שלוש טיסות בשבוע הן לא אטרקטיביות. כנראה שהתפוסות לא היו גבוהות, לצד העובדה שמדובר בתפעול מאוד יקר של טיסה. כנראה שהקו הפסיד כסף".

 

משנה למנכ"ל אופיר טורס, יהודה זפרני, הוסיף: "אנחנו מופתעים מהפסקת הטיסות של אל על לסאו פאולו, כי בסך הכל ידענו שהוא עובד טוב ובעצם פתח את אל על לתחרות מול החברות האירופיות. כרגע התחרות בטיסות לדרום אמריקה מצטמצמת ואני מקווה שהמחירים לא יעלו".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x