שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

פרס לראשי המוחים: "אני מאמין לכם. צריך לשנות את סדר העדיפויות"

ראשי מחאת הדיור ויו"ר התאחדות הסטודנטים הגיעו לבית הנשיא בירושלים ומציגים בפניו את עיקרי מאבקם. פרס לאורחיו: "אתם לא דור של מחאה, אתם דור של אהבה. דרושה הידברות, לא מו"מ"

תומר אביטל ו-ynet 16:0501.08.11

נשיא המדינה שמעון פרס נפגש עתה עם ראשי מחאת הדיור ויו"ר התאחדות הסטודנטים בבית הנשיא בירושלים.

 

"אני עוקב עם כל הציבור אחרי מה שקורה", ציין הנשיא פרס למוחים, "ומה שהרשים אותי מאוד לגביכם זה התמימות, אני מאמין לכם. אני לא חושב שהמחאה מלאכותית, אלא אמיתית ורצינית ביותר. אני גם חושב שרוב הציבור הופתע מרצינות הבעיה. הרושם הכללי היה שהמעמד הבינוני יסתדר, ולא ידענו כמה רציני העניין".
 
ראשי המוחים באחת ממסיבות העיתונאים (ארכיון) ראשי המוחים באחת ממסיבות העיתונאים (ארכיון) צילום: עמית שעל
 
"אני מאמין בלבי שאפשר לפתור את הבעיה הזאת", המשיך הנשיא, "אני לא חושב שהעליתם מחאה סתם. מה שצריך לתקן יתוקן. אני חושב שזוהי הגישה הנכונה. מאוד אהבתי את האופן התרבותי שאתם מתנהלים – ללא אלימות, ללא השתלחויות, זה כבוד לדמוקרטיה. בדמוקרטיה מותר למחות ולהפגין ואתם עושים את זה בעיני בצורה מעוררת כבוד. בגלל זה כבשתם את לב העם. אתם לא דור של מחאה, אתם דור של אהבה. דרושה הידברות, לא מו"מ, צריך לשנות את סדר העדיפויות".
 
ההפגנה בת"א במוצ"ש האחרון ההפגנה בת"א במוצ"ש האחרון צילום: אפרת לובל
 
יוזמת מחאת הדיור, דפני ליף, שנשאה דבריו אחריו, הבהירה כי המאבק אינו עוסק עוד רק במעמד הביניים שנשחק, "אלא גם בשכבות אוכלוסייה מוחלשות. אני חושבת שאנחנו כחברה הפסקנו להתבייש בכך שקשה לנו. מדובר במשהו שהוא אמיתי, שנובע מכאב ומתוך רצון קונקרטי לשים את הפוקוס על בני האדם, על הלב של המדינה שלנו".
 
ראשון הדוברים מקרב מובילי המחאה היה יו"ר התאחדות הסטודנטים, איציק שמולי, שביקש להבהיר שנית כי "הסיבה שאנחנו נמצאים ברחובות ומוחים זה כי אנחנו אוהבים את המדינה שלנו ורוצים להזכיר לה שקשה לנו. מה שמשותף לכל היושבים בחדר הוא שבסופו של דבר, אנחנו רוצים לראות בישראל את ביתנו. אנחנו נלחמים על האפשרות לבנות לעצמנו עתיד בישראל. אין לנו עניין פרסונלי, אין לנו מניע נסתר ופוליטי, אנחנו בסך-הכל רוצים לשכנע את הממשלה לעבור מכלכלה שהיא מעט דורסנית, למשהו שהוא מעט יותר אנושי. מהסתכלות על מספרים, להסתכלות על האנשים".

 

במטה המאבק ובהתאחדות הסטודנטים הגיבו לביקורות שנמתחה עליהם ביממה האחרונה והודיעו כי הם מודים כי "נעשתה טעות בעניין הדרישה להכניס מצלמות להידברות עם ראש הממשלה". לדבריהם, התביעה המרכזית לכניסה למו"מ היא הדרישה להסיר את חוק הווד"לים עליו תצביע הכנסת ביום רביעי.

 

יצויין כי בפגישה עם נשיא המדינה ייקחו חלק ראשי מאבק הדיור מתל אביב בראשם סתיו שפיר, יונתן לוי, דפני ליף, ראשי מאבק הדיור מירושלים אמנון רבינוביץ', אלישבע מזיא ויו"ר התאחדות הסטודנטים איציק שמולי.

 

ראשי המאבק ביקשו לפגוש את נשיא המדינה ולהציג בפניו את עיקרי מאבקם ובכלל זה את מצוקות מעמד הביניים בישראל ועקרונות הצדק החברתי.

 

אתמול נפגשו ראשי המפגינים עם יו"ר ההסתדרות עופר עיני. הפגישה הסתיימה ללא תוצאות. לטענת ההסתדרות, הסיבה למחלוקת בין הצדדים היא דרישת מובילי המחאה לקיים דיון מול מצלמות הטלוויזיה עם בנימין נתניהו וכן דרישתם להגדיר מטרות כלליות למאבק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x