$
דיבידנדים

דיבידנדים: בעלי הנכסים בבית אל על זועמים על תוכנית השימור

וגם: איזי תפוחי פורש כנפיים, מנכ"ל אופל ישראל טס לאמסטרדם כדי לבחון באופן אישי את האמפרה ולאן הולך ספי שקד?

רון גרנות 09:3201.08.11

בעלי הנכסים בבית אל על זועמים על תוכנית השימור

בית אל על בית אל על צילום: אריאל בשור

לאחרונה התכנסו בעלי הנכסים בבית אל על שברחוב בן יהודה בתל אביב. על הפרק: החלטת העירייה לכלול את הבניין בתוכנית השימור של העיר. ל"כלכליסט" נודע כי בתקופה הקרובה מתכננים בעלי השטחים בבניין להגיש תביעה באמצעות משרד עוה"ד אמזל לוי חסיד נגד ההחלטה, בטענה שהיא תביא לירידת ערך לירידת ערך של נכסיהם. השמאי אחיקם ביתן, שנשכר לצורך זה, העריך את גובה התביעה במיליוני שקלים.

 

תוכנית השימור קובעת כי חזיתותיו של בניין המשרדים ישופצו בהתאם לדרישות שימור דקדקניות ויקרות. עורכי הדין מזהירים כי בעוד כחודש עלולים לעמוד בעלי הנכסים לשימור בעיר בפני חיובים גבוהים מאוד של דמי השבחה, ללא יכולת לתבוע את ירידת הערך.

 

בית אל על הוא מגדל המשרדים הראשון שנבנה במרכז תל אביב. הוא תוכנן בסוף שנות החמישים על ידי האדריכל רם כרמי ונחשב בזמנו לאייקון בתחומו. בנייתו הושלמה במהלך שנות השישים, מה שהופך אותו לבולט בתחום השימור, שכן רוב הבניינים שנכללים בתוכנית ותיקים הרבה יותר. בין הסוחרים שנדרשים להכניס את ידם לכיס כדי לעמוד בדרישות תוכנית השימור נמצאים חברת אל על; משפחת פילץ, מבעלי דיזנגוף סנטר; אלון קסטיאל, המחזיק בשטח המתפרס על פני קומה שלמה; וחברת הבנייה אקרופוליס שבבעלות משפחת רוטנברג, שרכשה שתי קומות עליונות בבניין כדי להסב אותן לדירות להשכרה - עניין שבעצמו נתקל בקשיים בשל התנגדות העירייה.

שי פאוזנר

 

לאן הולך ספי שקד?

ספי שקד ספי שקד צילום: שוקה כהן

אריק גרדוס, מנכ"ל JCS פוסט פרודקשן, כינס אתמול את עובדי החברה ולקוחותיה מתעשיית הפרסום והטלוויזיה לארוחה חגיגית בבניין הקבוצה בתל אביב. לרגל המאורע הורה גרדוס לרכוש 20 ק"ג של בשר משובח וכן בר עשיר. באירוע נכחו מנהלי החברה, ובהם מנהלת השיווק דפנה עוגן, מנהל הקריאייטיב דן תומר ודובר החברה דני לוי. אליהם הצטרפו מנכ"ל חברת טלמידיה ניסן בלקין והפרסומאי ספי שקד. מקורבים לשקד אמרו אתמול כי נוכחותו באירוע מרמזת על עתידו המקצועי, אחרי הודעת הפרישה המפתיעה שלו משותפות משרד הפרסום ענבר מרחב שקד.

 

איזי תפוחי פורש כנפיים

נשיא הבונדס הנכנס איזי תפוחי הגיש בסוף השבוע את התפטרותו ממנורה מבטחים, שם כיהן כדירקטור חיצוני בשנה האחרונה. התפטרותו תיכנס לתוקף בעוד כחודשיים, ועד אז יחפשו במנורה מחליף. תפוחי, שנמצא כעת בניו יורק, שם יתחיל בקרוב את תפקידו, אמר אתמול בשיחה עם "כלכליסט" כי אם תתקיים ישיבת דירקטוריון בזמן שהותו שם הוא יהיה על קו הטלפון, אולם "בחודשי הקיץ כולם בחופשות והסיכויים לקיום ישיבות קלושים".

 

התחשמלות בקבוצת שלמה

אילן טל, מנכ"ל אופל ישראל בקבוצת שלמה, נעתר להזמנת אופל העולמית וטס בסוף השבוע לאמסטרדם כדי לבחון באופן אישי את האמפרה - הגרסה החשמלית של אופל שייצורה צפוי להתחיל בעוד כמה חודשים. לאחר נסיעה של כ־200 ק"מ עם המכונית החשמלית ברחבי אמסטרדם, העביר טל את רשמיו למנהל הפרויקט, ד"ר כריסטיאן קונצמן, שאף דאג לעדכן אותו ראשון כי בשל העובדה שישראל היא חלוצה עולמית בתחום המכוניות החשמליות, החליטו בהנהלת הפרויקט להקדים את מועד המשלוח הראשון לארץ כבר במהלך המחצית השנייה של 2012. כבוד.

 

רפי גדרון, הגרסה הספרותית

יזם הטכנולוגיה רפי גדרון בילה בשנתיים האחרונות בכתיבה מרתונית של המותחן החדש שלו, "הצתה", שראה אור השבוע. הספר נכתב בהשראת חייו של גדרון: האקזיט שעשה מכרומטיס - כשם החברה שמככבת בספר - לצד יזמויות בתחום האנרגיה הירוקה. הספר מתואר כמותחן שמתרחש בעולם ההייטק, כשברקע החיים בצל הזיכרון הקולקטיבי של השואה. בסופו של הספר נספח, בו מתאר גדרון את סיפורה של כרומטיס האמתית מנקודת מבטו. הכנסות הספר יועברו כתרומה לעמותה לקידום טכנולוגיית המוח בישראל המנוהלת על ידי גדרון. הספר, אגב, יצא בהוצאת הספרים כנרת, שמסתמנת כהוצאה החביבה על ידי הטייקונים: גם ספרה של שרי אריסון, "לידה", יצא בהוצאה זו ב־2009.

 

רפי גדרון רפי גדרון

 

יועץ הסתרים של המחאה

לא רק ראש הממשלה והטייקונים משתמשים ביועצי צללים: גם הארגונים החברתיים נעזרים בשבועות האחרונים בייעוץ אסטרטגי. לכלכליסט נודע כי בין האחראיים לתכנון האסטרטגיה, ניהול המאבקים הציבוריים לחיזוק מעמד הביניים וההיערכות למאבק נגד הריכוזיות במשק נמצא האסטרטג רון ורבר, שותפו של הרב מיכאל מלכיאור בהקמת פורום "פעולה אזרחית", וסייע לו במאבק הציבורי על חלקו של הציבור ברווחים מהגז סביב ועדת ששינסקי. ורבר משמש בשנים האחרונות כיועץ אסטרטגי בכיר בקמפיינים פוליטיים, בעיקר באירופה. בעבר סייע גם לשווק את מפלגת העבודה בראשית שנות התשעים, וייצג שורה של גופים פרטיים מובילים במשק הישראלי.

תומר אביטל

 

הוזמנתם לדון על עתיד האינטרנט?

האירוע: איגוד האינטרנט הישראלי מזמין את הציבור לדיון שולחן עגול על עתיד האינטרנט בישראל. הדיון ינוהל על ידי ד"ר ישע סיון, חבר הנהלת איגוד האינטרנט הישראלי, בנוכחות מומחים מעולם הרשת ובשיתוף הקהל.

הפרטים: יום ראשון, 7 באוגוסט, 17:30, המועצה לישראל יפה, שדרות רוקח, תל אביב.

המשתתפים: מייסד ויקיפדיה ג'ימי ויילס, פרופ' קרין נהון מאוניברסיטת וושינגטון, גילי גורדון, מנכ"ל BCG-Israel ורימון לוי, נשיא איגוד האינטרנט הישראלי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x