• תפריט
משפט

גיא ויסמן הגיש בקשת חנינה מנשיא המדינה

המשנה למנכ"ל הראל בית השקעות לשעבר טוען כי נגרם לו עינוי הדין במהלך ההליך המשפטי, הוא כלוא בתנאים קשים וחיי המשפחה שלו נהרסו. בנוסף הוא מלין כי שותפיו לעבירה לא הועמדו לדין

איתי הר אור 18:0327.07.11

גיא ויסמן, לשעבר המשנה למנכ"ל הראל בית השקעות, הגיש לנשיא המדינה שמעון פרס בקשה לחנינה ממאסרו.

 

ןיסמן מרצה 12 שנות מאסר מתוכן 10 שנים בפועל, לאחר שביוני 2010 הורשע במסגרת עסקת טיעון בעבירות של גניבה בידי מנהל, קבלת דבר במרמה וסיוע לגניבה. ויסמן נעצר באפריל 2007

בגין מעילה בהיקף 123 מיליון שקל, והורשע במסגרת עסקת טיעון על פיה הודה בגניבת 9 מיליון שקל. ויסמן שהה במעצר למעלה מ-3 שנים, במהלכן התנהל משפטו.

 

בבקשה שהוגשה באמצעות עורך הדין זרי (אליעזר) חזן, מתבסס ויסמן בין היתר על עינוי הדין שנגרם לו במהלך ההליך המשפטי, על תנאי הכליאה הקשים ועל נסיבות אישיות, שכוללות את התדרדרותו הכלכלית עד כדי אובדן כל רכושו, את אבדן חיי הנישואין והנתק הקשה מילדיו ועל כך שבתקופת מעצרו ומאסרו היה דוגמה ומופת לעצירים ואסירים אחרים.

 

עוד טוען ויסמן כי יש להעניק לו חנינה לאור האכיפה הבררנית שבוצעה כלפיו. לטענתו, וכפי שמתואר בכתב האישום המתוקן ובנימוקי גזר הדין, לביצוע העבירות בהן הורשע, היו מספר שותפים, אשר חלקם פעילים בכירים ומבוססים בשוק ההון. "כל אותם שותפים לא הועמדו לדין בגין מעשיהם, והם מהלכים חופשי עד היום. לעומתם, נשא מר ויסמן בעול המשפט והדין, והינו כלוא מזה למעלה מארבע שנים", טען עו"ד חזן והוסיפף כי נסיבות אלו, אשר לא היוו שיקול לקולא בגזירת עונשו של מר ויסמן, ראוי שילקחו אל חשבון במסגרת בקשת החנינה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x