$
משפט

פרשת מנופים: בקשה לייצוגית ב-53 מיליון שקל נגד בן זקן

סכום התביעה מחושב על יסוד הצניחה במחיר מניית מנופים עם גילוי הפרשה. בבקשת התביעה נכתב כי "התובע מהווה דוגמא אותנטית למשקיע מן השורה"

מארק שון 17:1924.07.11

תביעה ובקשה לאשרה כייצוגית הוגשה היום (א') לבית המשפט המחוזי בתל-אביב נגד ג'קי בן זקן, איתן אלדר וצביקה קולנברנר, בגין מעורבותם בפרשת מניית מנופים. השלושה מעורבים במעשי תרמית לכאורה שבוצעו על רקע הכללת המניה במדד תל-אביב 100. סכום התביעה המוערך בגובה 53 מיליון שקל מחושב על יסוד הצניחה במחיר מניית מנופים עם גילוי הפרשה.

  

את הבקשה הגיש רמי כהן, עובד בחברת חשמל, והוא מבקש לייצג את כל מי שאחז במניית מנופים בשבוע בין ה-13 ל-17 ביולי. "המבקש מהווה דוגמא אותנטית למשקיע מן השורה", נכתב בבקשה.

 

הבקשה הוגשה בעקבות החקירה שניהלה רשות ניירות ערך ועל יסוד "אינדקציות נוספות" לטענת התובע, המצביעות על התערבות בלתי הוגנת. התובע מפרט את רשימת הנכסים שיש לחברה, ביניהן קניון ארנה בהרצליה, מרכז מסחרי באשדוד, מגרשים בנהריה המיועדים למרכז מסחרי, בניין מסחרי בדאלאס טקסס וזכיון לביצוע חיפושי נפט באזור שבין אשדוד לפלמחים.

 

האינדיקציות הנוספות של התובע להוכחת ההתערבות במסחר ההוגן הן עלייה חריגה במספר העסקאות היומי בתקופת הרצת המניות לטענתו, ועלייה דרמטית במספר המניות המחליפות ידיים מדי יום בתקופת ההרצה שבוצעה לכאורה, באמצע השני של חודש נובמבר 2010. "מהשוואת נתוני המסחר בתקופה שקדמה להרצת המניות לעומת תקופת הרצת המניות,  עולה חריגה בוטה שיש בה להצביע על התערבות במסחר ועל התרמית", נכתב בבקשה, "בתקופה שקדמה להרצת המניות עמד מספר העסקאות במניות החברה על 81 עסקאות בממוצע ליום, זאת לעומת ממוצע של 420 עסקאות בתקופת ההרצה. זינוק של 422% במספר העסקאות היומי", נכתב בבקשה.

 

לגבי מספר המניות הנסחרות, עולה מבדיקת התובע כי בתקופה שקדמה להרצה עמד מספר המניות שנסחרו על כ-459 אלף, לעומת יותר מ-6 מיליון מניות בתקופת ההרצה - זינוק של 1,217%.

 

"התופעה של עלייה בהיקף העסקאות והמניות הנסחרות לגבי חברות העומדות להצטרף למדד הינו תופעה מוכרת וצפויה", נכתב בבקשה, "אך היקף העלייה במקרה זה חריג באופן קיצוני".

  

התביעה הוגשה באמצעות עורכי הדין אמיר שאשא, ליאור צמח ואמיר ישראלי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x