$
משפט

הותר לפרסום: קצב ואחיו נחקרו בחשד להטרדת המתלוננת נגדו

שני חוקרים פרטיים נעצרו בחשד שהטרידו את א' ממשרד התיירות ומקורביה בתקופה שבין ההרשעה לערעור. השיטות: התחזות ליוצרי סרטים וחיבור עם בעלה. הנשיא לשעבר קצב ואחיו ליאור נחקרו באזהרה בחשד למעורבות בפרשה

משה גורלי וכתבי ynet 11:5211.07.11

משפט קצב נגמר בהרשעה מהדהדת, אבל נראה כי סופו עוד רחוק: המשטרה חושדת כי קרוביו של הנשיא לשעבר - ואולי הוא עצמו - שכרו את שירותם של שני חוקרים פרטיים, שהטרידו על-פי החשד את א' ממשרד התיירות וכן עדים במשפט.

 

לפי החשד, הטרידו שני חוקרים פרטיים עדים וניסו להדיח

נחקרים כדי להפיק ראיות חדשות שיהפכו את הרשעת הנשיא לשעבר. מדובר ככל הנראה גם ב א' ממשרד התיירות או מי מקרוביה. ערעורו של קצב נקבע ל- 7 באוגוסט ולשמיעתו שוריינו חמישה מועדים.

 

בשבוע שעבר התיר שופט בית משפט השלום בראשון לציון, רפי ארניה, לפרסם חקירת חשד כללי, ללא פרטים. לבקשת עו"ד פז מוזר הוסר היום הצו. זהותם של החוקרים ושל המוטרדים נאסרה לפרסום.

 

שני החוקרים שוחררו הלילה ממעצרם. בדיון שהתקיים בבית משפט השלום בראשון לציון עלה גם חשד שקצב עצמו הזמין את החקירה מבעל משרד חקירות גדול, ששכר את שירותיו של חוקר אחר בתיק הזה. החוקרים הפרטיים נפגשו עם בני משפחת קצב. בין העבירות המיוחסות לשני החוקרים: הטרדת עד וחדירה לפרטיות.

 

מטרת החוקרים הפרטיים - כך חושדים במשטרה - היתה להשיג ראיות חדשות שיערערו את אמינות המתלוננת והעדים. הם חשודים שהטרידו את א' ממשרד התיירות, את מקורבה, את חברתה של אחת העדות בשם אושרה וכן פקידה בבית מלון שבו אירע אחד ממקרי האונס. בסוף השבוע נעצרו שני החוקרים על-ידי חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה ושהו במעצר עד הלילה.

 

לטענת חוקרי יאח"ה, החוקרים עבדו בצורה מקצועית ביותר על מנת להשיג את אותן ראיות. כך למשל, הם הגיעו לאחד העדים בטענה שהם מתכוונים לעשות סרט. הם ניסו גם להתחבר אל בעלה של א' וגם אל חברה של אחת המתלוננות, שהעידה בעצמה בבית משפט.

 

"עצרו את הש.ג"

 

המידע הזה על הניסיונות להטריד את אותם עדים הגיע לידי חוקרי יאח"ה, והם החלו לאסוף ראיות נגד אותם חוקרים פרטיים. השניים הובאו לבית המשפט תחת מעטה איסור פרסום. סניגורו של אחד מהם, עו"ד רונן רוזנבלום, תהה בבית המשפט כיצד יכול להיות שמרשו עצור ואילו קצב עצמו משוחרר: "קשה לי לראות מדוע הוא יושב היום בחקירה. ברור לי שממה שעולה, הוא ביצע את משאלותיו של משה קצב. אני לא יכול להתעלם מכך שנראה לי שמאשימים את הש.ג בעניין הזה, זה לא מסתדר לי, עם כל הכבוד למשה קצב".

 

בהחלטתו קבע השופט רפי ארניה כי "החשוד שהוא בעל חברת חקירות פעל והעסיק אחרים במטרה להגיע לעדים במשפט הנשיא לשעבר קצב, לשנות את עדותם והכל כשערעורו של הנשיא לשעבר תלוי ועומד בפני בית המשפט העליון".

 

בלילה החליטו במשטרה לשחרר את שני החוקרים הפרטיים בתנאים מגבילים. במשטרה אמרו כי הם רואים בחומרה את הניסיון הזה להגיע אל עדי מפתח במשפט בצורה שכזו, ועל כן פעלו בצורה מהירה כנגד אותם חוקרים פרטיים ועצרו אותם. בתגובה לשחרור מרשו ממעצר, אמר עורך דינו: "מדובר במעצר שאינו מחויב המציאות. ספק רב אם ניתן לייחס למרשי עבירה כלשהי והשחרור שלו מדבר בעד עצמו".

 

עו"ד אלון רפפורט, המייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את החוקר השני: "אנחנו שמחים שהמשטרה הבינה כבר אתמול שאין בפעילות של הלקוח שלי כל עבירה פלילית. החקירה אמנם בראשיתה, אבל אני משוכנע שבמקרה הזה היא לא תוליד דבר".

 

לפני שבוע פורסם כי בית משפט השלום בראשון לציון התיר לפרסם באופן חלקי פרטים על כך שמשטרת ישראל מנהלת חקירה בגין חשדות של הטרדת עד, הדחה בחקירה ופגיעה בפרטיות של אנשים שהעידו במסגרת הליך פלילי "שבגינו הוגש ערעור המנוהל בבית המשפט העליון". בית המשפט אסר על פרסום הפרשה, מהגדולות והסוערות שידעה המדינה.

 

השופט רפי ארניה מבית משפט השלום בראשון לציון אסר בשבוע שעבר על פרסום כל פרט או מידע על מי מבין החשודים המעורבים בחקירה, וכל פרט או מידע על הנושאים בהם היא עוסקת. צו איסור הפרסום הוצא בתחילה ב-30 למאי והוארך כחודש לאחר מכן. את החקירה מנהלת היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x