$
בארץ

שומרים על פוטוגניות: סיירת הפפראצי הממלכתית של נתניהו ופרס מתרחבת

מנהל לשכת העיתונות הממשלתית החליט להרחיב את היחידה ולצרף לשורותיה צלם מהעדה האתיופית. סיירת התיעוד עולה לאזרחי המדינה כ-6 מיליון שקל מדי שנה

תומר אביטל 11:0026.06.11

יחידת הצילום הממלכתית, שמתעדת את ראש הממשלה ונשיא המדינה, מתרחבת ומצרפת לשורותיה צלם נוסף. מנהל לשכת העיתונות הממשלתית (לע"מ) אורן הלמן החליט כי הצלם שייקלט יהיה בן העדה האתיופית.

 

מהי בעצם יחידת הצילום? ובכן, מדובר במעין "סיירת תיעוד" שחברים בה שלושה צלמי

סטילס, שלושה צלמי וידיאו ושני אנשי סאונד. לכולם סיווג ביטחוני גבוה, ותפקידם העיקרי הוא תיעוד הנעשה בבית הנשיא ובמשרד ראש הממשלה, וליווי המנהיגים באירועים מיוחדים. צילומיהם מוזנים לאתר התמונות הממלכתיות, שבו ניתן למצוא אגב, 83 תמונות של ילדיו של נתניהו.

 

השירות הזה עולה לאזרחי מדינת ישראל סכום לא צנוע של כ־6 מיליון שקל מדי שנה. רק בימים האחרונים, למשל, תוקנה אחת מעדשות המצלמה בעלות של כ־13 אלף שקל. שווה? "יש לנו אינטרס שהתמונות ייצאו היטב, ושהציוד שלנו יהיה המתקדם מסוגו בעולם", מגיב הלמן. "מדי שנה נוהגת לע"מ למכור כ־25 אלף תמונות במחיר של 20 שקל לתמונה".

 

 

בתוך כחודש יסתיים תהליך משפטי שיאפשר למדינה לוותר על זכויות היוצרים, וכך התמונות יונגשו חינם ברשת, גם לצורכי הסברה. בקרוב אגב תעתיק לשכת העיתונות - שפועלת תחת משרד ההסברה - את משרדיה למתקן חדש בגן הטכנולוגי במלחה. שם גם יוקם אולפן הקלטות ותהיה אפשרות לקיים מסיבות עיתונאים עם ציוד דיגיטלי מתקדם. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x