$
בארץ

למקרה של רעידת אדמה: אושרה תוכנית מתאר ארצית לקבורה ארעית המונית

נקבעו 8 אזורים לקבורה המונית בין ראש פינה בצפון לבאר שבע בדרום. לאתרים נקבעו תנאי סף, בין השאר גודל מינימלי המאפשר קבורה של לפחות 3,000 חללים

כתב כלכליסט 14:5114.06.11

רק לפני כשלושה חודשים התריע מבקר המדינה כי במקרה של רעידת אדמה בישראל גשרים יתמוטטו, בתי חולים יקרסו, חומרים מסוכנים ישוחררו לאוויר, החשמל ינותק, דרכי גישה ישותקו, בתי מגורים ייפלו, ולמרות זאת טען המבקר כי ממשלות ישראל מתעלמות לאורך כל השנים, ברשלנות מסוכנת. בתרחיש

עתידי שפרסם המבקר הוא צפה כי במקרה של רעידה חזקה בצפון יהיו 16 אלף הרוגים.

 

היום אנו מתבשרים כי המועצה הארצית לתכנון ולבנייה אישרה תוכנית המאתרת שטחים לקבורה ארעית, איסוף חללים וזיהוים בעת אסון המוני בשל רעידת אדמה.

 

הנחת העבודה היש שאירוע רב-נפגעים לא תהא יכולת קבורה מסודרת בבתי העלמין בשל בעיות זיהוי והצורך בפינוי מיידי בשל החשש ממחלות ומגפות. קבורה ארעית מתבצעת לאחר נטילת דגימות מדעיות ע"י צוותי איסוף נתוני זיהוי של משטרת ישראל והמכון הלאומי לרפואה משפטית. בשלב השני, לאחר הזיהוי, יועברו החללים לקבורה מסודרת.

 

צוות התכנון קבע שמונה אזורים בפריסה ארצית, האתרים מוקמו באזורים הבאים: ראש פינה, עפולה, מפרץ חיפה, חדרה, תל-אביב, מודיעין/רמלה/לוד, במושב תירוש ליד ירושלים ובאר שבע. באשר לאילת התרחיש אינו מצביע על צורך בהקצאת אתר נוסף על בית העלמין הקיים בעיר.

 

לאתרים נקבעו תנאי סף, בין השאר גודל מינימלי המאפשר פינוי של לפחות 3,000 חללים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x