$
בארץ

מנהל המאגר הביומטרי: איש אבטחת המידע מלאומי קארד

ועדת איתור ממשלתית בחרה לתפקיד הרגיש את גון קמני. ל"כלכליסט" נודע כי המינוי לא מצריך את אישור הממשלה

תומר אביטל 11:0209.06.11

האיש שיוביל את הקמתו של המאגר הביומטרי הוא גון קמני, כך נודע ל"כלכליסט". קמני נבחר לכהן בתפקיד הרגיש של ראש הרשות לניהול המאגר הביומטרי שלא כנהוג באמצעות מכרז, אלא על ידי ועדת איתור מיוחדת שהקימה הממשלה באישור נציבות שירות המדינה.

 

עתה מקדם שר הפנים אלי ישי

את אישורו הסופי של המינוי. השר שלח לידיעת חברי הממשלה את דבר הבחירה בקמני, ואם לא יתקבלו התנגדויות למינוי - הוא יאושר בימים הקרובים.

 

קמני (38) עבד כמנהל אבטחת המידע בלאומי קארד בשש השנים האחרונות. לפני לאומי הוא שימש כמנהל פרויקטים בחברת אבטחת המידע קומסק ייעוץ וברשות לאבטחת מידע במשרד ראש הממשלה. בתפקיד הקודם לכך כיהן כמאבטח ביחידה לאבטחת אישים של השב"כ במשך ארבע שנים.

 

בתפקידו החדש קמני יהיה האחראי על הקמתה וניהולה של הרשות מעוררת המחלוקת, תפעול המאגר ואבטחתו וגיבוש נוהלי העבודה. קמני יכהן בתפקיד חמש שנים, עם אפשרות להארכה בשלוש שנים נוספות. חברי ועדת האיתור שבחרו בו טענו כי התרשמו מ"יכולותיו המקצועיות במיוחד בנושא אבטחת מידע, ידע וניסיון בנושא הביומטרי".

 

בשבוע שעבר אישרה הכנסת את ביצוע שלב הפיילוט של המאגר, והוא צפוי לצאת לדרך בנובמבר. לפי חוק המאגר הביומטרי, שאושר לפני כשנה וחצי בתום מאבק ארוך ורצוף התנגדויות, בשלב הראשון להקמת המאגר יתבצע פיילוט התנדבותי בהיקף מוגבל, אשר רק בסיומו יוחלט לגבי ההרחבה לכלל האוכלוסייה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x