$
משפט

תביעה בטענה לרשלנות מקצועית נגד קסלמן וקסלמן

התובעים טוענים כי פירמת רואי החשבון קסלמן איחרה בהגשת דו"חות למס הכנסה וגרמה לחברה נזקים במיליונים; התביעה בסך 4 מיליון שקל

הדר קנה 11:3630.05.11

חברת גיבשטיין השקעות בשליטתו של איש העסקים חנניה גיבשטיין, לשעבר ראש עיריית ראשון לציון, הגישה תביעה בטענה לרשלנות מקצועית נגד פירמת רואי החשבון קסלמן וקסלמן (PWC) בסך 4 מיליון שקל. התביעה הוגשה היום (ב') לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

 

התביעה הוגשה באמצעות עורכי
הדין אופיר צברי, דיבון פרקש ורעות קמוס ממשרד צברי-יובל ושות'.

 

על פי התביעה, קסלמן וקסלמן איחרה בהגשת דו"חות שנתיים ומסמכים מחייבים לרשויות המס וכתוצאה מאיחור זה, נגרמו לגיבשטיין ולחברות שבשליטתו נזקים במיליוני שקלים.

 

לטענת החברה היא ביקשה לחזור בה מהיותה 'חברה משפחתית', אבל בשל איחור של קסלמן סירבה רשות המסים להכיר בהודעה של החברה ולכן חוייבה במס במיליונים, שלא היו מחוייבים אם הדברים היו מתנהלים כשורה.

 

על פי התביעה: "נוכח התוצאה הקשה ובניסיון להדוף את רוע הגזירה ולצמצם את הנזק, נקטו התובעים בהליכים משפטיים (ערעורי מס) באמצעות עורכי דין מומחים מהשורה הראשונה (ממשרד יגאל ארנון ושות'), והצליחו בסופו של יום, להגיע לפשרה עם רשויות המס (בעידוד ובפיקוח בית המשפט המחוזי בת"א בפניו התנהלו ערעורי המס) ובכך הקטינו את הנזק הפיסקאלי שנגרם להן”.

 

עורכי הדין השתמשו בתביעה בציטוט מאת עדותו של רו"ח שאולי בן אמוץ מקסלמן לפיו: "לא היה בדבר היגיון, לא היה בדבר משום תכנון כלשהו, אלא תוצר של עבודה אבוחלטרית, לא מיסויית, הכנה של דו"חות כספיים, הכנת דו"חות מס והגשתם במועדים מאוחרים כתוצאה מאילוצים טכניים לא קשורים להחלטות". רו"ח בן אמוץ אמר את הדברים במסגרת עדות בדיון בהליך שנקט גיבשטיין כנגד רשויות המס בניסיון לצמצם את הנזק שנגרם על ידי קסלמן וקסלמן. למעשה בדברים אלה, על פי התביעה, הודתה פירמת קסלמן וקסלמן ברשלנותה כלפי גיבשטיין.

 

עוד עולה מהתביעה, כי כאשר נתגלה לקסלמן כי בגין אותה טעות, רשויות המס דורשות מיסים במיליוני שקלים, טענו נציגיה בפני גיבשטיין, כי מדובר בעניין טכני גרידא, שיסודר על ידם ללא קושי ובמהרה. קסלמן, כך על פי התביעה, אף טיפלה בנושא בעצמה משך תקופה, וחייבה את גיבשטיין בשכר טרחה בסך של כ-180 אלף שקל בגין הטיפול בניסיון לתקן את תוצאות רשלנותה בהגשת המסמכים באיחור על ידה.

 

טרם הוגש כתב הגנה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x