$
בארץ

שלום שמחון מציע: הסמכויות הנוגעות למגזר המיעוטים ירוכזו במשרד התמ"ת

שר התמ"ת: "התברר לי כי מדובר במשרד 'אוורירי' שאינו מאפשר פעולה ממשית לטובת מגזרי המיעוטים". על פי ההסכם הקואליציוני בין הליכוד לסיעת העצמאות סוכם כי תיק המיעוטים יהיה בידי העצמאות

טל ליטמן 14:4423.05.11

שר התמ"ת ומחזיק תיק המיעוטים, שלום שמחון, הניח ביום חמישי האחרון יחד עם כל שרי מפלגת העצמאות - ברק, וילנאי ונוקד, הצעת מחליטים על שולחן הממשלה לפיה ירוכזו כל הסמכויות והתקציבים הנוגעים למגזר המיעוטים תחת משרד התמ"ת, שירכז את הטיפול בכל תכניות הממשלה הקיימות וכן את הטיפול

מכאן ולהבא בתכניות לקידום מגזר המיעוטים. שמחון הודיע על כך בישיבת ועדת החקירה הפרלמנטרית בנושא קליטת עובדים ערבים בישרות הציבורי, בראשות ח"כ אחמד טיבי.

 

שמחון הסביר כי על פי ההסכם הקואליציוני בין הליכוד לסיעת העצמאות סוכם כי תיק המיעוטים יהיה בידי העצמאות. ואולם, טוען שמחון, "התברר לי כי מדובר במשרד 'אוורירי' שאינו מאפשר פעולה ממשית לטובת מגזרי המיעוטים, וכי הסמכויות והתקציבים מפוזרים בין גורמים שונים. רק ריכוז כל הסמכויות במשרד אחד יאפשרו יצירת שינוי אמיתי לטובת המיעוטים. שמחון אמר כי אם הממשלה לא תאשר את הצעתו אין בכוונתו לשאת בתואר הריק של השר לענייני מיעוטים.

 

על פי ההצעה תעבור הרשות לפיתוח כלכלי במגזר הערבי, הדרוזי והצ'רקסי מראש הממשלה וממשרד ראש הממשלה לאחריות שר התמ"ת ותפעל במסגרת משרד התמ"ת. לשם כך ימונה ראש תחום מיעוטים במשרד התמ"ת, שיהיה בדרגת מנכ"ל.

 

עוד קובעת הצעת המחליטים כי שר התמ"ת הוא שירכז את הפעלת תכנית החומש עליה הוחלט ב- ב-21 במרץ ואת הפעלת תכנית רב שנתית לפיתוח להעצמת בישובים הדרוזים והצ'רקסים לשנת 2011-2014, עליה הוחלט בחודש פברואר. באופן שכל הסמכויות שהוקנו בהחלטות אלו למשרד ראש הממשלה יוקנו למשרד התעשייה, המסחר והתעסוקה. ראש התחום יהיה האחראי על ריכוז פעילותם של המשרדים בתחום כפי שמתחייב מתוכניות אלו לרבות מעקב אחר ביצוע התוכניות.

 

בדברי ההסבר מציין שמחון כי משרד התמ"ת הינו המשרד הכלכלי-חברתי החשוב במשק המהווה זרז לפעילותו ופועל הן להגברת ההיצע והן להגברת הביקוש ובכך , תחת קורת גג אחת מתאפשר תכלול פעילות מקסימאלי לטובת אזרחי המדינה. עובדת היותו של שר התמ"ת השר האחראי לענייני מיעוטים, מציבה הזדמנות היסטורית לאחד את כל פעילות הממשלה בנושא ולפעול ביתר שאת למען השגת יעדי הממשלה בנושא, לרבות השגת יעדי הממשלה בתחומי התעסוקה והמאמץ העלאת שיעור התעסוקה במגזר הערבי.

 

החטיבה הייעודית שתוקם לנושא במשרד התמ"ת תפעל לתאום עבודת המטה הבין משרדית בנושא ותעבוד באופן ישיר מול יחידות המשרד שכבר היום מהוות חלק עיקרי מהפעילות במגזרי המיעוטים: חיזוק המסחר והצרכנות באמצעות הסוכנות לעסקים ובינונים , פיתוח אזורי תעשייה באמצעות מינהל אזורי פיתוח וסיוע להקמת מפעלים באמצעות מרכז השקעות.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x