$
משפט

השופטים ועוזריהם בביהמ"ש המחוזי בת"א ישתלמו בכלכלה ובדיני חברות

מדובר בקורס בן שלושה ימים שיתקיים באוניברסיטת תל אביב, ומטרתו להעשיר את הידע של השופטים ועוזריהם בתחומי הכלכלה, החשבונאות והמימון

איתי הר אור 09:5508.05.11

שופטי בית המשפט המחוזי בתל אביב ועוזריהם המשפטיים יתמחו ויתמקצעו בשבועות הקרובים בנושאי כלכלה. הלימודים יתקיימו במסגרת קורס העוסק בקשר בין משפט וכלכלה, יוזמה חדשה של מכון עוזמ"ת (העוזרים המשפטיים) בהנהלת בתי המשפט ובשיתוף אוניברסיטת תל אביב.

  

בדצמבר האחרון
הוקמה המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב ("בית המשפט הכלכלי"), דבר שהעלה עוד יותר את הצורך בהתמחות והתמקצעות של עורכי דין, שופטים ועוזריהם במגוון נושאים כלכליים. במחלקה הכלכלית מכהנים השופטים חאלד כבוב, רות רונן ודניה קרת-מאיר.

  

הקורס מיועד לעוזרים משפטיים ולשופטים, ומטרתו להעשיר את הידע שלהם בתחומי הכלכלה, החשבונאות והמימון והאופן שבו מיושם הידע בתחומים אלה בדיני ניירות ובדיני חברות.

 

הקורס יחל ב-5 במאי ויימשך שלושה ימים באוניברסיטת תל אביב. ההרצאות יהיו בנושאי מבנה הבורסה בת"א וסמכויותיה, תביעות ייצוגיות ונגזרות בניירות ערך, התפתחות הרגולציה בשוק ההון הישראלי, אחריות דירקטורים להפרת חובות דיווח ועוד.

  

מכון עוזמ"ת להשתלמות, הוא הגוף המקצועי האחראי על למידה של העוזרים המשפטיים. בראש המכון עומד השופט (בדימוס) ד"ר שלמה לוין, לשעבר המשנה לנשיא של בית המשפט העליון, שמנהל גם את המכון להשתלמות שופטים. בכל שנה מתקיימות כשמונים השתלמויות, בפיקוח וליווי של שופטים בעלי ניסיון עם נושא ההשתלמות. חלק קטן מההשתלמויות מנוהל על ידי העוזרים המשפטיים, שמתקבלים לתפקיד לאחר תהליך מיון קפדני. את הקורס הנוכחי ינהל מקצועית עו"ד (כלכלן) ירון חיים, עוזרה המשפטי של השופטת בדימוס ברכה אופיר תום, וכיום עוזרה של השופטת שרה ברוש.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x