משפט

בעקבות הסכם פשרה: בנק הפועלים יחזיר ללקוחות עמלות שנגבו ביתר

במסגרת הפשרה שהושגה בתביעה ייצוגית, יחל היום הבנק להשיב עמלות שנגבו על הפקת דו"ח חודשי ב-2009

מארק שון 14:4003.05.11
בנק הפועלים יתחיל היום (ג') להחזיר עמלות שנגבו ביתר בגין הפקת דו"ח חודשי בשנת 2009. הסדר הפשרה בתביעה ייצוגית שאושר על ידי בית המשפט המחוזי בתל-אביב בחודש מרץ האחרון, נכנס לתוקף והחזרת הכספים תחל מהיום ותימשך שלושה חודשים. הלקוחות שסבורים כי גבו מהם עמלת יתר יוכלו לפנות לבנק ולבקש החזר.

 

הבקשה המקורית לאשר תביעה ייצוגית הוגשה ביולי 2009 באמצעות עורכי הדין יוחי גבע ואמיר ישראלי. במסגרת הבקשה נטען כי הבנק פעל בניגוד לכללי הבנקאות בנוגע לגביית עמלה בגין הפקת דו"ח חודשי. נטען כי הבנק גבה סכום אחיד (25 שקל) בגין דו"ח המתעד תנועות בחשבון הלקוח, ללא קשר למספר העמודים שהונפקו, בעוד שעליו לגבות סכום הנקוב לבקשה בתוספת סכום כספי נוסף בגין כל עמוד. לאחר בדיקות שעשה הבנק מול בנק ישראל
מה דעתך על מניית פועלים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
העניין תוקן והחל מנובמבר 2009 הוא גובה 37 שקל וסכום נוסף של 40 אגורות לכל עמוד.

 

מהסדר הפשרה עולה כי מדובר על תקופה קצרה יחסית שבה הבנק גבה עמלה גבוהה יותר, תקופה במסגרתה הוגשו למעלה מ-58 אלף בקשות להפקת דו"חות. 40% מהבקשות חוייבו בעמלה של 25 שקל, 10% לא חוייבו בעמלה כלל. ההליך בייצוגית התייחס לכ-43% מהבקשות וסכום עודף של 2.7 מיליון שקל.

 

מהבקשה לפשרה שהוגשה לביהמ"ש עולה כי הבנק חתם על ההסדר "משיקולים תדמיתיים וצרכניים, בין היתר הרצון שלא להצטייר כמי שגובה עמלה גבוהה ביחס לבנקים אחרים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x