שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

עו"ד יחזיר שכר טרחה שקיבל מחברה בפירוק

ביהמ"ש המחוזי קבע: עו"ד יהודה ברמי יחויב להחזיר 60 אלף שקל שגבה מאקסלרוד יאיר חומרי בניין, כיוון שידע כי החברה מצויה בהליכי פירוק

ענת רואה 10:1402.05.11

בית המשפט המחוזי בתל אביב חייב בשבוע שעבר את עו"ד יהודה ברמי להחזיר 60 אלף שקל לקופת הפירוק של אקסלרוד יאיר חומרי בניין. בית המשפט קבע כי ברמי, אשר שימש כעורך הדין של החברה, נטל סכום זה כשכר טרחה אף שידע שהיא מצויה בהליכי פירוק, והוא עצמו אף הגיש בשמה את הבקשה להקפאת

הליכים.

 

ההחלטה, שניתנה על ידי השופטת ורדה אלשיך, התקבלה בעקבות בקשה שהגיש מפרק אקסלרוד יאיר רו"ח עופר אלקלעי. לטענתו, שבוע לפני מינוי מפרק זמני לחברה נערך הסכם בין החברה לבין ברמי המקנה לו זכות לגבות מהחברה 60 אלף שקל. עם זאת, ההמחאה לטובת ברמי ניתנה כחצי שנה לאחר מכן, ולכן טען אלקלעי שמדובר בהעדפת נושים ויש לבטל את העברת התשלום.

 

אלשיך קבעה כי ברמי שימש כעורך דינה של החברה בשלבים הראשונים של פירוקה ועמל רבות בניסיון להציל את עסקיה תוך ניהול משא ומתן עם נושיה השונים. בהחלטתה כתבה כי לא הוסבר לה כיצד העברת כספים של החברה לזכותו של ברמי לאחר המועד הקובע של חדלות הפירעון עומדת בדרישות הדין, וזאת כאשר על פניו מהווים הדברים העדפת נושים ברורה.

 

"הדברים מקבלים משנה תוקף ושמא אף משנה חומרה נוכח העובדה כי המשיב הנו עורך דין שפעל עבור החברה להסדר חובותיה, ואף הגיש בקשה להקפאת הליכים וביטול הפירוק", ציינה אלשיך. "לפיכך, לא ניתן לטעון כי ברמי לא היה מודע לחובותיה של אקסלרוד יאיר ולכך שקבלת כספים ממנה עלולה להיחשב כהעדפת נושים". בנוסף להחזר שכר הטרחה הורתה אלשיך לברמי לשלם גם 10,000 שקל הוצאות משפט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x