$
בארץ

60 מיליון שקל יושקעו בשדרוג שווקים ומרכזים מסחריים ב-6 ערים בנגב ובגליל

התיקצוב משותף למשרד לפיתוח הנגב והגליל ולמשרד התעשיה והמסחר; סילבן שלום: "השווקים והמרכזים המסחריים מהווים מנוע כלכלי ויש להם חשיבות מכרעת להתפתחותן של הערים"

טל ליטמן 16:1701.05.11

60 מיליון שקל יושקעו בשלוש השנים הקרובות בשיקום ושיפוץ שווקים במרכזי ערים בנגב והגליל. בשלב הראשון הוחלט כי הערים קריית שמונה, בית שאן, דימונה, מעלות, חצור הגלילית וסכנין יצאו לתיכנון מפורט, בתיקצוב משותף של המשרד לפיתוח הנגב והגליל ומשרד התעשיה והמסחר.

 

התוכנית

שסוכמה בפגישה משותפת של שר התמ"ת שלום שימחון והשר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום, מצטרפת לתוכנית נוספת שמוביל המשרד לפיתוח הנגב והגליל של שדרוג 15 אזורי תעשייה בהשקעה של 30 מליון שקל.

.

המשנה לראש הממשלה, השר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום: "השווקים והמרכזים המסחריים מהווים מנוע כלכלי ויש להם חשיבות מכרעת להתפתחותן של הערים. במקומות רבים מקומות אלו מוזנחים ולא ממצים את הפוטנציאל הכלכלי - תיירותי הטמון בהם. כחלק מהתפישה שאנו מובילים למתג ולחזק את הערים בנגב ובגליל כערי מטרופולין המושכות אליהן אוכלוסיה מכל האזור, התוכנית תביא להתאמת השווקים למאה ה-21. שיקום ושדרוג שווקים ואזורי תעשייה מביאות להתעוררות העסקים וכמובן ליצירת מקומות תעסוקה נוספים. מדובר בפרוייקט המצטרף לשורת פרויקטים שאנו מובילים על מנת להגשים את החזון של הבאת 600 אלף מתיישבים חדשים לנגב ולגליל בעשור הקרוב".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x