$
נדל"ן

100 מיליון שקל יוקצו להתיישבות בנגב ובגליל

המטרה: קליטה של 10,000 משפחות ליישובים עירוניים וכפריים בנגב ובגליל ב-30 גרעיני התיישבות באמצעות שורה של הטבות

דותן לוי 23:0327.07.10

המשרד לפיתוח הנגב והגליל, עם משרד הבינוי והשיכון, משרד האוצר והחטיבה להתיישבות, אישרו תקציב של 100 מיליון שקל לעיבוי והקמה של גרעיני התיישבות ביישובים עירוניים וכפריים בנגב ובגליל, כך נודע ל"כלכליסט".

 

מדובר בתקציב ארבע-שנתי שנועד לסייע ל־30 גרעינים חדשים להתיישב ביישובי הנגב והגליל בשנים 2014-2010. התוכנית היא כי עשרים גרעינים יתיישבו ביישובים עירוניים ועשרה גרעינים יתיישבו ביישובים כפריים.

 

הסיוע לגרעיני המרחב העירוני מכוון לעיבוי של עשרה גרעינים קיימים שיכלול סיוע בשכר דירה, הצבה או שיפוץ של מבנים לפעילות קהילתית של הגרעינים, סיוע בפעילות הקהילתית וכן ייזום גרעינים חדשים.

 

במרחב הכפרי הכוונה היא לעבות יישובים קיימים באמצעות הצבת מבנים זמניים שיאפשרו קליטה של בנים חוזרים ונקלטים, וגרעיני התיישבות חדשים, ובמקביל פיתוח קרקעות לבניית בתים. לצורך כך יירכשו כ־150 מבנים שישמשו מגורים זמניים בזמן שהמשפחות יבנו את ביתן. המגורים במבנים אלה יוגבלו לתקופה של שנתיים לכל משפחה.

 

מטרות התוכנית הן קליטה של יותר מ־2,000 משפחות לאורך עשור ביישובים הכפריים, ובמרחב העירוני קליטה של כ־8,000 משפחות. כיום פועלים כ־35 גרעיני התיישבות ב־22 יישובים, בהם עכו, בית שאן, שדרות, קריית שמונה וירוחם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x