$
בארץ

נתניהו מגבה את האוצר מול הרופאים: "התעקשו על שעון נוכחות"

מחר צפויים מאות רופאים להגיע להפגנה שעורכת ההסתדרות הרפואית בירושלים. הערב יתחדשו השיחות בין הרופאים לאוצר

מיקי פלד 15:0326.04.11

לאחר פגרת הפסח, יתחדשו היום (ג') השיחות בין נציגי הרופאים למשרד האוצר, יום לפני ההפגנה מחר בירושלים שתערוך ההסתדרות הרפואית.

 

הבוקר נערכה ישיבה בנושא עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שבה עדכנו אותו נציגי משרד האוצר והבריאות במשא-ומתן. על-פי דיווחים מהישיבה, נתניהו

הנחה את המשרדים למקד את תוספות השכר ברופאים בפריפריה ובמתמחים, ולהתעקש על כך שתוספות השכר לכלל ציבור הרופאים יותנו בהתקנת שעון נוכחות בבתי החולים. לא מן הנמנע כי הרופאים יודיעו בימים הקרובים על חזרתם לעיצומים בבתי החולים והמרפאות, לאחר שבחול המועד נמנעו מלנקוט בצעדים שכאלו.

 

במשרד האוצר מרוצים מהגיבוי שנתן להם נתניהו, שכן עתה הם יוכלו להציג את דרישותיהם במשא-ומתן מול הרופאים כהנחיות של ראש הממשלה, שהם אינם רשאים לחרוג מהן. הרופאים עצמם כמובן מעוניינים בתוספות שכר משמעותיות לפריפריה ומתמחים, אולם דורשים במקביל גם תוספת לשכר היסוד של 50% לכלל הרופאים, צעד שבאוצר מסרבים לו בתוקף. סך הכל, מוכן האוצר לתוספת של כ-19%, כאשר כלל הרופאים יקבלו 8% והשאר יחולק כתוספות ייעודיות.

 

לגבי שעון הנוכחות, רואים בו הרופאים סדין אדום, שכן לדבריהם זה יפגע בעיקרון המחוייבות שלהם לחולים בכל שעות היממה, אם כי נראה שמדובר בעיקר בכבוד מקצועי.

 

בפגישה עם נתניהו אמר סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, כי ההסכם בסופו של דבר צריך להכיל גם הקלות משמעותיות בשעות העבודה של מתמחים באמצעות חיוב רפאים בכירים לעשות יותר כוננויות. כך, מתמחה יוכל לעבוד לא יותר מ-18 שעות רצופות, עם יום מנוחה לאחר מכן, במקום 26 שעות כיום.

 

מההסתדרות הרפואית נמסר בתגובה: "אנו שמחים שהאוצר מבין כי נושא הרפואה הציבורית חשוב דיו על מנת להביאו לפתחו של ראש הממשלה. לצערנו, עד כה, האוצר לא בא עם פתרונות קונקרטיים להצלת הרפואה הציבורית במסגרת המו"מ".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x