$
בארץ

הפגישה בין הרופאים לאוצר שוב הסתיימה ללא תוצאות

הפגישה הסתיימה בטונים צורמים מבחינת האוצר, אך בטונים רכים יותר מבחינת הרופאים; מחר יחריפו העיצומים ובתי החולים הציבוריים יעבדו במתכונת שבת

מיקי פלד 15:3412.04.11
הפגישה בין נציגי ההסתדרות הרפואית לנציגי משרד האוצר הסתיימה היום (ג') ללא תוצאות. מחר יחריפו הרופאים את העיצומים ובתי החולים הציבוריים יעבדו במתכונת שבת, לאחר שהיום ואתמול הופסקו כל הניתוחים שאינם דחופים.

 

בפגישה היום לא דנו הצדדים בנושא הבוררות, למרות התקרבות
שחלה בנושא עם מכתב ששלח הממונה על השכר באוצר, אילן לוין, ליו"ר ההסתדרות הרפואית, ד"ר ליאוניד אידלמן, בו הצהיר על מחוייבות האוצר לבוררות. הרופאים מתנגדים למהלך שכזה, שכן הוא יעסוק בנושאי שכר בלבד ולא בשינויים מבניים כגון תוספת תקנים.

 

הפגישה היום הסתיימה בטונים צורמים מבחינת האוצר, אך בטונים רכים יותר מבחינת הרופאים. בהסתדרות הרפואית אומרים כי יש הבנה מצד לוין למצוקות המערכת, אך אגף התקציבים מונע פשרה. בתגובה, אמרו באוצר כי זהו ניסיון של הרופאים להפרד ומשול.

 

לוין אמר ל"כלכליסט" כי "התחושה הטובה של הרופאים נובעת מכך שמדברים איתם על תוספות שכר למתמחים, אבל אנחנו לא יכולים לדון על כך ברצינות כל עוד הם אינם מוכנים לסגת מהדרישה לתוספות שכר לכלל הרופאים של 50%". לוין הוסיף כי על-מנת שתהיה התקדמות במשא-ומתן הרופאים חייבים להסכים לשעון נוכחות בתמורה למתן אפשרות לעבודה בשעות נוספות.

 

בכיר באגף התקציבים אמר עוד כי "המצב בו הרופאים מנהלים משא-ומתן בו הם אינם מתפשרים ובמקביל שובתים הוא מצב בלתי סביר".

 

עם זאת, כרגע האוצר לא יפנה לבית הדין לעבודה להוצאה של צווי מניעה, אלא אם כן הרופאים יחליטו להרחיב את ההשבתה לימים נוספים בשבוע הבא.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x