שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

הסדר טיעון רביעי בפרשת רשות המסים: יוסף שטיינמץ הורשע בהפרת אמונים

לפי הסדר הטיעון הוסכם על עונש של חמישה חודשי עבודות שירות ומאסר על תנאי. עורכי הדין הסכימו כי מעשיו של שטיינמץ, הנאשם הזוטר ביותר בפרשה, אינם מהווים נטילת שוחד

משה גורלי 11:1317.04.11

היום (א') נחתם ואושר בבית המשפט המחוזי-מרכז, הסדר טיעון נוסף, רביעי במספר, בפרשת רשות המסים. יוסף שטיינמץ, הורשע בהפרת אמונים ולא בשוחד. שטיינמץ ביקש להתמנות לגובה מכס אשדוד ובהמשך לקצין מטה לענייני הרשות הפלשתינית ברשות המסים. מנהל הרשות, ג'קי מצא, לא היה מעוניין בו

ושטיינמץ הפעיל את קובי בן גור ויורם קארשי לקידום המועמדות שלא יצאה לפועל בסופו של יום.

 

כדי להוכיח את "תועלתו" הצפויה לשניים נטען בכתב האישום כי שטיינמץ "סייע לשחרר מכולה מהמכס לשביעות רצונו של קארשי". התובעת עו"ד מיכל רוזן עוזר טענה באולם שהשחרור נעשה לפי הנהלים של המכס.

 

התובעת ופרקליטו של שטיינמץ, עו"ד בעז בן צור הסכימו גם על העונש שעדיין טעון אישור של השופט זכריה כספי: 5 חודשי עבודות שירות ומאסר על תנאי. התובעת והסנגור הסכימו שמעשיו של שטיינמץ, הנאשם הזוטר ביותר בפרשה, מגבשים את עבירת הפרת האמונים ואינם עולים כדי נטילת שוחד.

 

בחודש שעבר השופט זכריה כספי מבית משפט המחוזי בפ"ת הרשיע, במסגרת הסדר טיעון בפרשה את קובי בן גור. במסגרת ההסדר הודה והורשע בן גור בשתי עבירות של מתן שוחד ובשתי עבירות של הפרת אמונים. הסדר טיעון נוסף בפרשה הביא גם להרשעת שמואל בוברוב, שכיהן כסמנכ"ל למנהל ברשות המסים. על פי הסדר הטיעון, הודה בוברוב בארבע עבירות של הפרת אמונים.

 

ג'קי מצא הנאשם המרכזי בפרשה, ששימש כמנהל רשות המסים, חתם אף הוא על הסדר טיעון ונגזרה עליו שנת מאסר בפועל. מצא הודה בחמש עבירות של הפרת אמונים ועבירה אחת של סיוע למתן שוחד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x