$
משפט

פרשת רשות המסים: שישה חודשי עבודות שירות לקובי בן גור

בן גור הודה במסגרת עסקת טיעון כי נתן שוחד לראש רשות המסים לשעבר, ג'קי מצא, בתמורה לקידום ענייניו

כתב כלכליסט 10:4914.04.11

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה גזר היום שישה חודשי עבודות שירות על איש העסקים קובי בן גור, שהורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירות של מתן שוחד ושידול עובד ציבור להפרת אמונים. בנוסף נגזרה עליו שנת מאסר על תנאי.

  

בן גור הודה במסגרת פרשת רשות המסים כי נתן שוחד לראש

רשות המסים לשעבר, ג'קי מצא - שהחל באחרונה את ריצוי עונש המאסר שהוטל עליו - בתמורה לקידום ענייניו.

 

יצוין כי התביעה הצהירה בבית המשפט כי בכוונתה לבקש מביהמ"ש לגזור על בן גור עונש של מאסר בפועל שיהלום את חומרת המעשים ונסיבות ביצועם

 

במסגרת ההסדר, הוצג לבית המשפט כתב אישום מתוקן לפיו מודה בן גור במתן שוחד לג'קי מצא. על פי עובדות כתב האישום, בן גור העניק למצא סיוע כדי לקדם את מינויו לתפקיד ראש רשות המסים וזאת על מנת ליצור מחויבות של מצא כלפיו. בן גור הודה כי נתן למצא שוחד מתוך ציפייה שמצא יפעל עבורו בתפקידו כמנהל רשות המסים ויאפשר לו לשכפל את מעשיו גם לדרגים נמוכים יותר ולחדור לתוך שדרת הניהול ברשות.

 

בהמשך לשוחד שנתן למצא, פנה אליו בן גור ותבע ממנו למנות או לקדם עובדים שבקידומם חפץ ולפעול למען האינטרסים שלו. בכתב האישום מתוארות פניותיו ודרישותיו של קובי בן גור ממצא ודריסת הרגל שניתנה לו ברשות המסים: דרישותיו בעניין מינויה של גלית שמחון לעוזרת בלשכתו של מצא; דרישותיו לקידומו של עובד הרשות עמוס שמעונוב; התנהלותו בפרשת סער; ודרישותיו לקידומו של יוסי שטיינמיץ.

  

בן גור הודה במסגרת הסדר הטיעון גם במתן שוחד לעובדת רשות המסים, אורנה בכר. בן גור הודה כי ראה במינוי סגן לפקיד שומה תל-אביב 1 דבר החשוב לו מאד לצורך קידום אינטרסים אישיים שלו. הוא הודה כי נפגש עם בכר בידיעה כי הובהר לה שהוא, בן גור, מהווה את "החוליה הסוגרת" את מינויה. בן גור הבהיר לבכר כי הוא פועל למינויה וכי הוא משפיע על מינויים ברשות המסים והכל במטרה להבטיח את מחויבותה כלפיו.

 

עוה"ד משה ישראל ואייל בסרגליק, המייצגים את בן גור, בתגובה: "גזר הדין מקל מאוד, וזה מבטא את אי החומרה היתרה של הדברים. לא מדובר בשוחד כספי, לא בשחיתות, לא בענייני מיסים. העונש מבטא את אי החומרה היתרה אל מול מה שייחסו לבן גור בתחילת הדרך".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x