$
בארץ

בלעדי ל"כלכליסט": רפאל תייצר טיל לניסויי החץ במאות מיליוני דולרים

רפאל ותע"א הן התעשיות היחידות בישראל שיכולות לפתח טכנולוגיה זו, אך בהליך תחרותי שערך משרד הביטחון מול השתיים - גברה רפאל על תע"א

טל ליטמן 07:5714.04.11

בימים הקרובים ייחתם חוזה בין משרד הביטחון לרפאל לייצור טיל מטרה אנקור כסוף, שישמש את משרד הביטחון לשם ניסויי טיל החץ 3, כך נודע ל"כלכליסט". אנקור כסוף אמור לדמות במהלך הניסוי מטרה אפשרית, שאיתה אמור להתמודד חץ 3. בכיר בתעשייה הביטחונית העריך את היקף הפרויקט במאות מיליוני

דולרים.

 

רפאל ותע"א הנן התעשיות היחידות בישראל שיכולות לפתח טכנולוגיה זו, אך בהליך תחרותי שערך משרד הביטחון מול השתיים - גברה רפאל על תע"א.

 

בעבר ייצרה רפאל עבור צה"ל את טילי המטרה אנקור כחול ואנקור שחור, ששימשו את משרד הביטחון בניסויי חץ 1 ו־2. על פי ההערכות, פיתוח טיל החץ 3 - פרויקט משותף לישראל ולארה"ב - יסתיים בשנת 2016. בישראל מובלת התוכנית על ידי מינהלת חומה לצד מינהל פיתוח ותשתיות טכנולוגיות במשרד הביטחון, בעוד שבארצות הברית היא מונהגת על ידי הסוכנות להגנה מפני טילים.

 

רפאל סיימה את 2010 עם מכירות של 6.9 מיליארד שקל לעומת 6.3 מיליארד שקל ב־2009, בעוד שהרווח הנקי עמד על 633 מיליון שקל, לעומת 441 מיליון שקל ב־2009. במשרד הביטחון וברפאל סירבו להתייחס לידיעה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x