שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

היועץ המשפטי וינשטיין יורה על בדיקה בפרשת "ביביטורס"

בשלב הראשוני של הבדיקה יבדקו וינשטיין והפרקליטות את הנושא והמשטרה לא תתערב. רק אם יגלו אנשי הצוות חשדות לפלילים והיועץ ישתכנע כי אכן יש מקום לפתוח בחקירה פלילית - יועבר החומר למשטרה

אביעד גליקמן, ynet 21:3607.04.11

קדימה פנתה - היועץ יבדוק: היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, צפוי להורות על בדיקה בפרשת "ביביטורס", על מנת לקבוע האם יש מקום לפתוח בחקירה פלילית בפרשה. כך נודע הערב (יום ה') ל-ynet.

 

ההערכה היא, כי בשלב הראשוני של הבדיקה יבדקו וינשטיין ואנשי הפרקליטות את
הנושא והמשטרה לא תתערב. רק אם יגלו אנשי הצוות חשדות לפלילים והיועץ ישתכנע כי אכן יש מקום לפתוח בחקירה פלילית, הרי שוינשטיין יורה למשטרה לפתוח בחקירה.

 

עם זאת, הגורמים המשפטיים העריכו כי אם לאחר הבדיקה הראשונית לא יהיה חשד לפלילים, הרי שהיועץ יעביר למבקר המדינה את החומרים החדשים בפרשה, על מנת שזה ימשיך בבדיקתו. לדברי הגורמים הבכירים, ליועץ לא יהיה מנוס מלהורות על בדיקה שכזו, שכן יש לוודא כי אין באמת חשד לפלילים במעשיו של ראש הממשלה ואי אפשר להשאיר את העניין בסימן שאלה בלי לבדוק אותו.

 

ממשרד המשפטים נמסר, כי הפניות שהתקבלו בלשכת היועץ המשפטי לממשלה יבחנו בהקדם, כמקובל, על-ידי היועץ המשפטי לממשלה והפרקליטות. בהמשך יוחלט אם יש מקום להמשך בדיקה וטיפול במשרדנו או שיש להמתין לסיום בדיקת המבקר וקבלת ממצאיה.

 

אותו ארגון?

 

ערוץ 10 דיווח בחודש שעבר כי בזמן שכיהן כחבר כנסת ושר אוצר, נתניהו ובני משפחתו נהגו לנסוע לחו"ל על חשבון ארגונים שונים ועשירים. זאת הסיבה, שמשרד הנסיעות ביטל חשבונית שיצאה עבור המרכז הרפואי אשדוד לאחר שנאמר לו שהגוף המגייס את התרומות. לכן גם משלם עבור הנסיעות הואJewish Heritage Foundation International. זו גם הסיבה שאנשי "המרכז הרפואי אשדוד" השיבו בחיוב לשאלה האם שילמו עבור נסיעת ראש-הממשלה, שכן הם התכוונו לכך שארגון המגייס עבורם תרומות שילם המקורבים אליו. בעקבות זאת, החליט מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס לפתוח בבדיקה של הנסיעות. כמו כן, ייבדקו נסיעות של ראשי ממשלה, שרים וסגני שרים משנת 2006.

 

אתמול חלה התפתחות נוספת בפרשה, כאשר ערוץ 10 דיווח כי בנסיעה לארצות הברית בשנת 2006, קיבל נתניהו מימון כפול משני ארגונים. בליכוד טענו כי אחת החשבוניות שהוצגו בתחקיר של תוכנית "המקור" בוטלה ופרקליטו של נתניהו אף איים בתביעת דיבה, אך בערוץ 10 הבהירו כי הם עומדים מאחורי הדברים.

 

הבוקר פנתה מפלגת קדימה לוינשטיין בבקשה שיפתח בחקירה פלילית נגד נתניהו ורעייתו, בעקבות התחקיר ששודר אתמול. "נראה כי ראוי, שלא לומר חובה, שתעשה שימוש בסמכותך ותורה על פתיחה בחקירה או לפי העניין בבדיקה משטרתית, שמגמת פניה בירור מקיף ומעמיק של כל ההיבטים החוקיים לגבי התנהגותם המתוארת של מר נתניהו ורעייתו", נכתב בפנייה ששלח היועץ המשפטי של קדימה, עו"ד איתן הברמן.

 

עו"ד דוד שמרון, פרקליטו של ראש הממשלה, אמר: "מסתבר ששני הגופים שהוזכרו בתוכנית 'המקור' כמי שמימנו את נסיעת נתניהו לניו-יורק בשנת 2006 - הם בעצם אותו ארגון. Jewish Heritage Foundation International הוא הגוף המגייס תרומות בארה"ב עבור 'המרכז הרפואי אשדוד', כך שאין מדובר בשני גופים - אלא בגוף אחד בלבד. זאת הסיבה, שמשרד הנסיעות ביטל חשבונית שיצאה עבור המרכז הרפואי אשדוד לאחר שנאמר לו שהגוף המגייס את התרומות. לכן גם משלם עבור הנסיעות הואJewish Heritage Foundation International. זו גם הסיבה שאנשי 'המרכז הרפואי אשדוד' השיבו בחיוב לשאלה האם שילמו עבור נסיעת ראש-הממשלה, שכן הם התכוונו לכך שארגון המגייס עבורם תרומות שילם".

 

מחדשות 10 נמסר, כי ״הפרטים שנחשפו בתוכנית 'המקור' לגבי שתי הנסיעות של ראש הממשלהורעייתו לניו יורק וללונדון ראויים לבדיקה עלידי הרשויות המוסמכות״

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x