$
בארץ

רעידת אדמה בעוצמה של 6 בסולם ריכטר הורגשה במקומות רבים בישראל

האדמה רעדה בישראל בשעה 16:33. הרעידה הורגשה מבאר-שבע בדרום ועד לאזור חיפה. "אנחנו גרים בקומה ראשונה והחפצים בבית התנדנדו", כתבו תושבים מקריית-גת. "ראינו את השולחן במטבח זז", כתבה תושבת חיפה. כנראה שמוקד הרעש ליד כרתים ביוון

רונה טל, ynet 17:4101.04.11

שלושה שבועות לאחר הרעידה החזקה ביפן - האדמה רעדה גם בישראל: רעידת אדמה, שעוצמתה 6 בסולם ריכטר, הורגשה בשעה 16:33 בישראל. אין נפגעים. בדיוק בשעה בה דווח על הרעידה בישראל, הורגשה רעידה בעוצמה 5.9 בסולם ריכטר, ליד האי כרתים ביוון. על-פי דיווחים אחרים, הרעידה שם היתה בעוצמה

של 6.2.

 

מאות מיילים אדומים התקבלו במערכת ynet מגולשים מבאר-שבע בדרום, דרך ירושלים וגוש דן ועד אזור חיפה. סוכנויות הידיעות דיווחו כי הרעידה הורגשה אפילו בקהיר. "אנחנו גרים בקומה ראשונה והחפצים בבית התנדנדו", כתבה תושבת קריית גת. גם בקריית-אונו הרגישו תושבים את האדמה רועדת. "ישנתי והתעוררתי עם הרעידה שנמשכה מספר שניות", כתב תושב העיר. אלכס מאשקלון הוסיף: "ישבתי מול המחשב והשולחן פשוט זז לי מצד לצד. חשבתי לרגע שיש לי סחרחורת".

 

תומר מרחובות כתב: "רעידת אדמה! ברחובות! הרגשתי אותה ממש חזק". תושב ראשון לציון הוסיף: "לרגע חששתי שאני מסוחרר, אך כיוון שהבן שלי גם הרגיש כך - הבנתי שהיתה רעידה קלה". תושב בית-שמש כתב: "המיטה וחפצים רעדו".

 

הרעידה הורגשה היטב, בעיקר ברבי קומות. תושב צפון ירושלים כתב: "אנחנו גרים בקומה השמינית. זה היה כל כך מורגש, עד כדי כך שחפצים רבים זזו ובחלקם אף נפלו". שני מפתח-תקווה הוסיפה: "הרעידת אדמה הייתה בערך 20 שניות התמונות שלי בחדר נפלו". אורה מתל-אביב אמרה כי המיטה בביתה רעדה, במשך כחצי דקה.

 

דור מפתח-תקווה הרגיש גם הוא את הרעידה. "המים בכוס החלו להתנדנד במהירות. עצרתי כל תזוזה בגוף כדי להבחין אם זו תזוזה שלי. אז הבנתי שזו רעידה. בבית סבתי בקומה החמישית המיטה התנדנדה ומסך הטלויזיה התנדנד וכמעט נפל".

 

דוריס, המתגוררת בקומה השמינית של בניין רב קומות בשכונת בבלי בצפון תל-אביב, סיפרה ל-ynet: "שכבתי במיטה ושתיתי כוס תה של אחר הצהריים, פתאום המיטה התחילה לרעוד ואז גם הלב שלי רעד מרוב פחד. זה נגמר אחרי שלוש שניות, אבל נראה כמו נצח".

 

 

הרעידה הורגשה גם באזור השרון. "חשתי די בעוצמה את רעידת האדמה. כמעט עפתי בשירותים", סיפרה תחיה מרעננה.

 

 

גם בצפון הרגישו היטב את הרעידה וגולשים מעפולה, נצרת-עילית, חיפה וטירת כרמל, כתבו כי הרגישו היטב את האדמה רועדת. "אני גר בקומה שביעית והכיסא רעד, בעודי עובד מול המחשב", סיפר תושב טירת כרמל. נורית מחיפה הוסיפה: "ראינו את השולחן במטבח זז. לא תארנו לעצמינו שזו רעידת אדמה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x