בארץ

גראד שני התפוצץ בבאר-שבע; מטח פצמ"רים לאשכול

אחרי הגראד שהשבית את הלימודים בבירת הנגב, ב-9:35 הופעלה שוב אזעקה בבאר-שבע. תושבים דיווחו על הדי פיצוצים עזים. כחצי שעה קודם לכן התפוצצו 7 פצצות מרגמה במועצה אזורית אשכול. הפלסטינים: מסוקים תקפו חוליית מחבלים בעזה

אילנה קוריאל, ynet 11:1123.03.11

הירי מרצועת עזה נמשך גם בשעות הבוקר: רקטת גראד התפוצצה הבוקר (יום ד') בשטח פתוח ליד באר-שבע. לא דווח עדיין על נפגעים או על נזק. כוחות הביטחון סורקים את האזור. מוקדם יותר נפצע קל תושב העיר בהתפוצצות רקטת גראד. בעקבות ירי הרקטה לפנות בוקר, החליט ראש העיר לבטל את הלימודים

במוסדות החינוך.

 

ב-9:35 הופעלה אזעקה בבאר-שבע. התושבים נקראו להיכנס למקלטים ולמרחבים המוגנים. כמה גולשים כתבו במייל האדום: "שמענו שני פיצוצים". במקביל, דיווחו הפלסטינים כי מסוקי חיל האויר ירו טילים לעבר חוליית מחבלים שנעה מזרחית לשכונת סג'עייה שבעיר עזה.

 

הירי מרצועת עזה - המשך להתקפה שהחלה אמש - נפתח כבר בשעות הבוקר המוקדמות כשרקטת גראד התפוצצה בבאר-שבע. בסביבות 9:00 התפוצצו שבע פצצות מרגמה בשטחים פתוחים במועצה אזורית אשכול. אין נפגעים ולא נגרם נזק. בהמשך הופעלה מערכת צבע אדום במועצה האזורית שער הנגב. פיצוץ נשמע סמוך לאחד הקיבוצים, ככל הנראה של רקטת קסאם או פצצת מרגמה. כוחות הביטחון פועלים לאיתור הנפילה.

 

במקביל, פלוגות אל קודס, הזרוע הצבאית של ארגון הג'יהאד האיסלאמי, לקחה אחריות לירי רקטת הגראד הקודמת לבאר שבע - שנורתה סמוך לשעה 5:30. "זו תגובה ראשונית לפשעי הציונות נגד עמנו בעזה", נמסר בהצהרה של הארגון. אדם אחד נפצע באורח קל משברי זכוכית כתוצאה מפיצוץ הרקטה. "פלוגות נאצר צלאח א-דין", הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות העממית, קיבלה אחריות לירי הפצמ"רים.

 

בפיצוץ הרקטה הראשונה נפצע קל תושב העיר ושלושה לקו בחרדה. בשכונה בה התפוצצה הרקטה לא היו מרחבים מוגנים. ראש העיר, רוביק דנילוביץ', החליט לבטל את הלימודים במערכת החינוך.

 

רעייתו של הפצוע סיפרה: "שמענו אזעקה, הערתי את כולם ואמרתי להם לצאת לחדר המדרגות. שמענו בום ובעלי יצא לחלון כדי לראות מה קרה. אז הוא קיבל את הרסיס ואמר שיש לו לחצים בחזה ושאקרא לאמבולנס. החל לרדת המון דם".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x