שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

השף אייל שני ישלם 1.45 מיליון - וחצי מהכנסותיו

ביהמ"ש דחה את ההסכם אליו הגיע שני עם נושיו וקבע שהשף ישלם 1.45 מיליון שקל וכן מחצית הכנסותיו מתוכניות טלוויזיה בשנתיים הבאות

איתי הר אור 21:0814.03.11

סגנית נשיאת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ורדה אלשיך, קבעה היום (ב') כי השף ואיש הטלוויזיה אייל שני ישלם לנושיו סכום של 1.45 מיליון שקל, וכן 50% מהכנסותיו העתידיות מתוכניות המדיה, וזאת למשך שנתיים. פסק הדין ניתן לאחר ששני ונושיו ניהלו מגעים ארוכים להסדר נושים. הסכום אותו

ישלם שני מהווה 35% מסך כל חובותיו. בתחילת המשא ומתן בין הצדדים הציע שני לשלם 1.25 מיליון שקל, אך הנושים סירבו, ושני שיפר את הצעתו.

 

השופטת אלשיך כתבה בהחלטתה: "בנסיבות המקרה ענין לנו בהצעה אשר לכאורה מכסה כ-35% ממצבת חובותיו של החייב. זאת, לאחר שהצעה קודמת שנקבעה באחוז נמוך יותר, אך בתוספת הבטחה לתוספת אחוז קבוע מהכנסות עתידיות של החייב, נדחתה על ידי הנושים. עתה מסכימים מרבית הנושים, שמשקל נשייתם כ-83%, להצעתו החדשה של החייב ואילו נושה נוסף, שמשקלו מעט פחות מ-17% ממצבת חובות החייב, מתנגד. טעמי התנגדות זו נעוצים הן בהיות ההסדר נמוך ובלתי כדאי לשיטתו והן בהוראות סעיף 35(ז) לפקודת פשיטת הרגל".

 

עוד ציינה אלשיך: "ענין לנו במקרה יוצא דופן, חריג שבחריגים בנסיבות המקרה. אין עסקינן בבקשה של חייב שהוא 'מפורסם', אלא במקרה בו עניין לנו בחייב אשר אין ולא תיתכן מחלוקת שהינו בעל כושר השתכרות יוצא דופן בגובהו ואשר צפויים לו בעתיד הקרוב חוזים במסגרתם יוכל לשלשל לכיסו כמות נכבדה עד מאוד של כספים. לענין זה הלכה פסוקה היא כי כאשר בית המשפט מחשב ובודק את מצבת נכסיו של החייב כדי לתהות על קנקנה וערכה של הצעת הסדר, הרי שיכולת השתכרות הינה נכס חשוב ביותר אשר על חייב להעמידו במלואו לטובת נושיו".

 

בסופו של דבר קבעה אלשיך כי כדי לאשר את הסדר החוב לשני, שהוא בעל כושר ההשתכרות יוצא הדופן לעומת חייבים אחרים, הרי שיהיה עליו להוסיף להצעתו הנוכחית סך של 50% מהכנסותיו העתידיות מתוכניות המדיה למשך שנתיים. "הסכום של 50% נקבע על ידי שלא מתוך יוזמה שלי, אלא אני נסמכת בכך על ההצעה אשר החייב עצמו הביא במסגרת הצעתו הראשונה כאשר סך כל ההצעה היה נמוך יותר", סיכמה השופטת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x