$
משפט

יוגש כתב אישום נגד יו"ר בנק הפועלים לשעבר דני דנקנר בפרשת תעשיות מלח

כמו כן הודיעה הפרקליטות כי במסגרת הפרשה תגיש כתבי אישום, בכפוף לשימוע, גם נגד מאיר רבין ומנהל המינהל לשעבר יעקב אפרתי; פרקליטיו של דנקנר: "הוא לא עבר שום עבירה"

איתי הר אור 14:1414.03.11

הפרקליטות הודיעה היום כי תגיש כתבי אישום, בכפוף לשימוע נגד יו"ר בנק הפועלים לשעבר דני דנקנר בפרשת הקרקעות של תעשיות מלח בעתלית. כמו כן הודיעה הפרקליטות כי במסגרת הפרשה תגיש כתבי אישום, בכפוף לשימוע, גם נגד מאיר רבין ומנהל מינהל מקרקעי ישראל לשעבר יעקב אפרתי.

 

כתבי

האישום נגד השלושה יוגשו בגין עבירות של מתן ולקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים ובעבירות של תיווך בשוחד.

 

מדובר בהסתעפות של פרשת הולילנד, שבעטיה הודיעה היום הפרקליטות על הגשת כתבי אישום נוספים, בין השאר נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ומנהלת לשכתו לשעבר שולה זקן.

  

על פי התשתית הראייתית שהתגבשה, בשנים 2003-2004, נתן, לכאורה, דני דנקנר, כיו"ר תעשיות מלח, שוחד של כ-1.3 מיליון שקל לרבין, על מנת שיעביר חלק מהסכום כשוחד לאפרתי, ששימש אז מנהל המינהל.

 

בעקבות כך, לפי החשד, כ-250 אלף שקל ניתנו לאפרתי כדי שיסייע בקידום שינוי ייעוד הקרקעות של תעשיות המלח - לבנייה למגורים. פרשת תעשיות מלח התפוצצה באפריל 2010, ובמסגרתה נעצרו, בין השאר, דנקנר ואפרתי.

 

פרקליטיו של דני דנקנר, עורכי הדין יורם ראב"ד, יוסי בנקל ונבות תל-צור, מסרו היום בתגובה להחלטה: "דני דנקנר לא עבר כל עבירה. הוא פעל בחברת תעשיות מלח בתום לב, על מנת לממש את ההסכם שנחתם כדין עם מינהל מקרקעי ישראל ואשר יישומו הוקפא, ללא כל הצדקה.

 

"בכוונתו של דנקנר לממש את האפשרות שניתנה לו ולממש את זכותו לקיום הליך שימוע, כמקובל, ובמסגרת זו יהיה גם באפשרותו לבחון ולהתייחס לחומר החקירה שנאסף בפרשה זו. אנו תקווה כי הליך השימוע יביא לשינוי בעמדת הפרקליטות וכי בסופו של דבר לא יוגש בפרשה זו אישום כלשהו נגד דנקנר.

 

"בכוונת דני דנקנר לדבוק בקו הממלכתי והמאופק שאפיין את התנהגותו עד כה, ולפיכך הוא לא יתייחס בתקשורת לטענות שפורטו בהודעת הפרקליטות".

 

מהפרקליטות נמסר עוד כי טרם הושלמה בחינת התשתית הראייתית באשר לחשודים נוספים בפרשה, וכי הדיון בעניינם יושלם בהקדם ויימסרו הודעות, ככל שיידרש. ההחלטה היום התקבלה בתום שלב בחינת החומר וסדרת דיונים שהתקיימו בהשתתפות פרקליט המדינה והמשנים לו. התיק עצמו מטופל על ידי צוות הפרקליטים עו"ד ליאת בן ארי שווקי, עו"ד יהונתן תדמור ועו"ד אתי בן דור מפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) בראשות פרקליטת המחוז, עו"ד אלה רובינק, ובליווי עו"ד מיכל ברדנשטיין מהמחלקה האזרחית בפרקליטות המדינה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x