$
משפט

רציו מבקשת לערער על ביטול הבוררות בינה לבין גלובוס

חברת חיפושי הנפט טוענת כי גלובוס, שבבעלות שלומי שוקרון, ביקשה לבטל את הבוררות משיקולים כלכליים בלבד: "עטתה על עצמה תחפושת קורבן בשעה שהיא התוקף האלים"

הדר קנה 16:4213.03.11

"גלובוס פנתה לבית המשפט בהליך ארביטררי, כשהיא מונעת משיקולים עסקיים בלבד. היא עטתה על עצמה תחפושת קורבן, בשעה שהיא התוקף האלים", כך טוענת רציו חיפושי נפט כלפי חברת גלובוס אינטנשיונל השקעות בבקשת הערעור שהגישה היום (א).

 

רציו,  שבשליטת ליגד רוטלוי ויגאל לנדאו

, הגישה לבית המשפט העליון בקשת ערעור על פסק הדין של השופט יהודה זפט מבית המשפט המחוזי בתל אביב, שביטל את הליך הבוררות בינה לבין חברת גלובוס שבבעלות שלומי שוקרון. 

 

השופט זפט קבע כי מעורבותם של עבריינים, בהם מאיר אברג'יל, מטעם רציו ואדם בשם יחזקאל מטעם גלובוס נוגדת את תקנת הציבור ולכן מביאה לביטלו של כל הליך מינויו של הבורר עו"ד אסף ברם ושל הליך הבוררות.

 

המשמעות של פסק הדין היתה דרמטית נוכח העובדה שביטול הבוררות יכול להזניק במאות אחוזים את הסכומים אותם תבע שוקרון מרציו. שוקורן מחזיק ב-15% מרציו, והחברה טענה כי במסגרת הבוררות הוסכם שתקרת שווי מניותיו תעמוד על 6 מיליון שקל. שוויה הריאלי של רציו כיום עומד על מיליארדי שקלים, ושוקרון טען לאחרונה כי בהתאם לכך מגיעים לו 100 מיליון שקל.

 

רציו, באמצעות משרדי עורכי הדין מ. זליגמן ושות' ופישר, בכר חן ושות', טוענת כעת כי הסיבה האמיתית לניסיון ביטול הבוררות על ידי גלובוס נעוצה בשיקולים כלכליים גרידא. לטענתה "בחודש ינואר 2009, בשיאו של המשבר הכלכלי, דווח על מציאת גז טבעי בהיקפים חסרי תקדים בקידוח תמר. לשותפות רציו 'קיר משותף' לקידוח תמר, דבר שהוביל לעלייה של עשרות אחוזים במחיר יחידת ההשתתפות של שותפות רציו, הנסחרת בבורסה. גלובוס חששה כי לאור העלייה הדרמטית בשווייה של רציו היא עשתה מקח טעות".

 

 

עו"ד בעז בן צור, המייצג את גלובוס, מסר בתגובה: "מוטב היה שרציו תקיים את התחייבויותיה, למרות שקשה עליה הדבר, חלף העלאת טענות סרק".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x