$
משפט

ההסתדרות נגד ענבל אור: התביעה שהגישה נגד העובדים - שימוש לרעה בהליכי משפט

ההסתדרות מבקשת להתייצב כידיד בית משפט לצידם של העובדים שתבעו את החברה - ונתבעו על לשון הרע: "מדובר בניסיון הרתעה פסול"

כתב כלכליסט 10:1710.03.11

ההסתדרות הגישה היום בקשה לביהמ"ש המחוזי בתל אביב להתייצב כידיד בית משפט לצידם של העובדים בתביעת לשון הרע שהגישה חברת אור סיטי נדל"ן שבבעלות ענבל אור נגד עובדים לשעבר בחברה. לטענת ההסתדרות, מדובר בנושא עקרוני ומהותי בתחום יחסי העובדה בישראל.

 

התביעה של אור

הוגשה בהמשך לכתבה שפורסמה בעיתונות, ואשר עסקה בתביעה שהגישו חמישה עובדים לשעבר נגד חברת הנדל"ן לבית הדין האזורי לעבודה; העובדים טענו כי פוטרו שלא כדין וכי לא קיבלו כספים המגיעים להם על פי חוק לרבות עמלות ובונוסים. לטענת אור, הוציאו עובדיה של החברה את דיבתה ואמרו דברים שקריים ומבזים שפגעו בשמה הטוב.

 

הנתבעים הם מנהל השיווק לשעבר של אור סיטי, עו"ד דן טבקמן, רואה החשבון לשעבר של החברה, רותם זילברמן, מנהל השיווק והמכירות לשעבר, גיא חיימי, וסוכני המכירות לשעבר, שרון אהרוני ורונן סוקולסקי.

  

לטענת ההסתדרות, בשנים האחרונות התפתחה תופעה של הגשת תביעות לבתי משפט אזרחיים של מעסיקים נגד עובדיהם בעילה של לשון הרע, כחלק מטקטיקה פסולה שמטרתה לייצר לחץ נגדי נגד תביעות לגיטימיות של העובדים. תופעה זו הביאה את ההסתדרות לפעול במסגרת עסקת החבילה במשק, לקידום תיקון לחוק בית הדין לעבודה שיביא להרחבת סמכותו הייחודית של בית הדין האזורי לעבודה לדון גם בתביעות מסוג לשון הרע בקשר ליחסי עבודה.

 

ההסתדרות באמצעות עוה"ד שי תקן, אמיר בשה והילה גבר מהלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי, טוענת כי הניסיון המחושב של אור סיטי נדל"ן וענבל אור נראה כמו שימוש לרעה בהליכי משפט, ומשמש אמצעי לחץ נגד העובדים - במטרה שהם יחזרו בהם מתביעתם.

 

ההסתדרות טוענת בבקשה כי יש לסלק את התביעה ובנסיבות העניין החריגות, יש להטיל על אור סיטי נדל"ן הוצאות משמעותיות; זאת, שכן תביעת לשון הרע הוגשה כהרתעה של החברה כלפי העובדים שתבעו אותה ו"כדי לייצר לחץ בלתי לגיטימי ולנצל את במת בית המשפט לרעה".

 

עו"ד צבי גלמן, ממשרד אריאל שמר ושות', המייצג את אור סיטי נדל"ן מסר בתגובה: "ההסתדרות מעוניינת לפלוש למחוזות לא לה, רק ממניעים תקשורתיים. תביעת הדיבה הוגשה כנגד אלו שהשמיצו את החברה בשעה שכבר לא עבדו בה ובנושאים שאין בינם לבין עיסוקם אצל החברה בעבר כל קשר".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x