$
תיירות

המירוץ אחר הגאווה: "גאים מביאים תיירים"

ערים שממתגות את עצמן כידידותיות לגאים נתפסות כליברליות ובטוחות יותר גם לשאר הקהלים

יסמין גיל 08:4510.03.11

עשרות ערים בעולם גילו בשנים האחרונות נישה תיירותית חדשה: התיירות הגאה. ערים אלה פונות ישירות לקהל של הומואים ולסביות, שעל פי מחקרים מטיילים יותר ומוציאים יותר כסף בכל שנה מתיירים סטרייטים.

 

ערים שממתגות את עצמן כידידותיות לגאים נתפסות כליברליות ובטוחות יותר גם

לשאר הקהלים. ניו יורק, שיקגו, לונדון, מדריד, לוס אנג'לס, פריז, ברלין וריו הן רק חלק מהערים שעושות מאמצים מיוחדים בעניין זה.

 

"ערים שרוצות למשוך אליהן תיירות צעירה פונות בשנים האחרונות יותר ויותר לסגמנט הגאה", מאשר שי דויטש, מנהל הקמפיין הגאה של תל אביב ושגריר IGLTA (ארגון התיירות הגאה הבינלאומי) בישראל. "מחקרים הוכיחו שעיר שממתגת את עצמה כבירת גייז נתפסת כצעירה, תוססת וחופשייה".

 

לדברי דויטש, דוגמה טובה לעיר שהצליחה למשוך אליה בהצלחה תיירות גאה היא פילדלפיה. "העיר עשתה בשנים האחרונות קמפיין נרחב ומיתגה עצמה כעיר ליברלית שמקדמת את הקהילה. היא השקיעה בזה המון כסף". גם מדריד מיתגה את עצמה כיעד גאה. "אם לפני עשור חשבתי על יעדים גאים, מדריד לא היתה ברשימה שלי. אבל כיום המצעד הכי גדול באירופה, שאליו מגיעים כ־2 מיליון תיירים, מתקיים בה".

 

גם תל אביב נתפסת כעיר גאה, ואחת הערים שמנסות להתחרות בה, למרבה ההפתעה, היא ביירות. "אותי כישראלי זה הפתיע", ממשיך דויטש, "ביירות לא יצאה בקמפיין כמו תל אביב ולכן לא נהנית מאותו אפקט, אבל מנסה למתג את עצמה כעיר גאה. אמנם בלי מצעדים ושוויון, אבל היא זיהתה את הנישה ובין היתר מארחת עיתונאים גאים".

 

לדברי דויטש, "התייר הגאה לא נוסע למדינה, אלא לעיר. כששוויץ ממתגת את עצמה כיעד גאה, זה פשוט לא עובד. לכן גם הבחירה שלנו היתה למתג את תל אביב ולא את ישראל, ולשים את תל אביב בפרונט. בנוסף, חשוב שיהיו חיי קהילה, שיהיה לאן לצאת לבלות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x