שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

פרסום ראשון - הפרקליטות: בכוונתנו להגיש כתב אישום נגד דוד ואנונו

פרשת רשות המסים 2: ביהמ"ש הורה על הארכת מעצרו של ואנונו ב-5 ימים שאותם ביקשו המשטרה והפרקליטות על מנת לגבש את כתב האישום

איתי הר אור 10:1606.03.11

ביהמ"ש נעתר הבוקר (א') לבקשת המשטרה להאריך את מעצרו של איש המס הבכיר דוד ואנונו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. השופט ארניה הורה על הארכת מעצרו של ואנונו ב-5 ימים, שאותם ביקשו המשטרה והפרקליטות על מנת לגבש את כתב האישום.

 

משמעות הדברים היא כי המשטרה והפרקליטות אשר מלווה את התיק רואה אותו בחומרה רבה וכי בכוונתה להגיש הבוקר לבית המשפט הצהרת תובע שלפיה בכוונתה להגיש נגד דוד ואנונו וייתכן שנגד מעורבים אחרים בפרשה כתב אישום.

 

על-פי הצהרת התובע עליה חתומה עורכת הדין אסתי שלאין מפרקליטות מיסוי וכלכלה, לאחר עיון בחומר החקירה, מאשרת הפרקליטות כי יש מקום להגיש כתב אישום נגד ואנונו בעבירות של לקיחת שוחד, שיבוש הליכי משפט, סחיטה באיומים, הלבנת הון ועבירות נוספות. הפרקליטות מתכוונת להגיש נגד ואנונו כתב אישום לבית המשפט המחוזי בתל אביב, והיא מבקשת לעצור את ואנונו עד לתום ההליכים המשפטיים.

 

דוד ואנונו. "הכול שקרים" דוד ואנונו. "הכול שקרים" צילום: אוראל כהן

 

סנגורו של ואנונו, עורך הדין נתי שמחוני, המייצג בתיק יחד עם עורכת הדין נגה ממן, אמר בתגובה לבקשת המשטרה: “אין ספק שמדובר בבקשה חריגה, נדירה ויוצאת דופן במהותה.

 

"בשלב הזה כל עוד לא זכינו לראות את חומר החקירה, ידינו קשורות. אם היום הוגשה הצהרת תובע, הרי שהחקירה הסתיימה. החוק קובע שבית המשפט לא מצווה להאריך את המעצר למלוא הימים. ואנונו עצור 22 יום. גם השופט עמית מבית המשפט העליון אמר שחלוף הזמן משחק לטובתו של החשוד. אנחנו גם יודעים שהייתה חקירה סמויה שהפרקליטות ליוותה אותה כבר משלב זה”.

 

שמחוני הוסיף: "אני מבקש לא להפעיל את מלוא התקופה שתביא אותנו ל-27 ימים. החקירה הסתיימה וצריך לשים קץ לדבר הזה. צריכים לתת לנו להתמודד עם חומר החקירה תוך קיום הליך הוגן".

 

ואנונו: "הכול הבל הבלים"

 

השופט ארניה אמר: "מדובר בפרשה מסועפת, מורכבת עובדות ועדים, אשר גם אם הפרקליטות מלווה אותה זמן רב, הרי שנדרש הרבה זמן לגבש כתב אישום. בית המשפט נדרש לשאלה אם קיימת אפשרות סבירה שהמשיב ייעצר עד תום ההליכים נגדו, והתשובה איננה בשלילה, וזאת מפני החשד לשיבוש הליכים ונוכח מיהות החשודים". 

 

בתום הדיון אמר ואנונו: "הכל בסדר גמור והחוקרים מתייחסים אלי טוב. בסוף ההליך אנחנו נראה שהכול הבל הבלים, והכול שקרים. אני מתפלא על המדינה, שכך נוהגת בי למרות הפעולות הרבות שעשיתי כדי לגבות מס לטובת המדינה".

 

כזכור, דוד ואנונו נעצר בחודש שעבר במסגרת פרשת שוחד ברשות המסים. ואנונו, מנהל היחידה הארצית לחקירות שטח ומודיעין-מרכז ברשות המסים. חשוד כי לקח שוחד במסגרת תפקידיו ברשות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x