שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

העליון השאיר את דודו ואנונו במעצר: "יש יותר מחשד סביר נגדו"

בית המשפט דחה את ערעורו של ואנונו והאריך את מעצרו ב-8 ימים. הסנגור בדיון: "תקופת המעצר כבדה ונכבדה מנשוא"

איתי הר אור 12:0803.03.11

שופט בית המשפט העליון יצחק עמית החליט לדחות את הערר שהגיש איש המס הבכיר דוד ואנונו על החלטות בתי המשפט השלום והמחוזי להאריך את מעצרו ב-8 ימים.

 

בדיון שהתקיים בבית המשפט העליון טען סנגורו של ואנונו: "השאלה היא אם יש הצדקה שמרשי, החשוד בשלב זה, יהיה נתון במעצר

תקופה נכבדה ביותר. מדובר בתקופת מעצר של 22 יום, תקופה שהיא כבדה וכבדה מנשוא ואיננו מורגלים לתקופות מעצר כה ארוכות". עוד הוסיף סנגורו של ואנונו כי הודלפו במקרה הזה תוצרי חקירה, כך שהטענה שואנונו ישבש את החקירה אינה רלוונטית. 

 

נציג המדינה אמר לשופט עמית: "מדובר באחת פרשות היותר חמורות והיותר קשות מבחינת נגע השחיתות שהיא חושפת. גם אני ראיתי דבר או שניים, ולא ראיתי אמירות כל כך מפורשות של שתי הערכאות הקודמות, הן לגבי עומק החשדות, הן לגבי מאמצי החקירה והעובדה שהחקירה מתקיימת באופן מהיר שלא מבזבז זמן".

 

עוד הוסיף נציג המדינה כי דבר נוסף המאפיין את החקירה הוא חשיפת פרשיות נוספות, כך שאין שחר לטענה כי החקירה כבר שובשה. "עלינו לרכז את כל החומר לידי גיבוש כתב אישום", אמר.

 

השופט קבע בהחלטתו: "לגבי היסוד הסביר לקיומה של עילת מעצר והיא שיבוש החקירה, צר לי לקבוע כי נוכח המזכרים שהוצגו בפני, מתמלא היסוד של חשד סביר, שמא אף למעלה מהרף של חשד סביר. בהתחשב בכך שבגדר תפקידו עמד החשוד בקשר עם עובדים רבים ברשות המסים, לרבות עובדים הסרים למרותו, ובהתחשב בכל שהחקירה הולכת ומסתעפת מחקירה לחקירה, כל אלה יוצרים פוטנציאל של ממש לחשש כי שחרורו של העורר בשלב זה אכן יחבל בהמשך החקירה". השופט החליט כאמור לדחות את הערר ואישר את הארכת מעצרו של ואנונו.

 

ואנונו, מנהל היחידה הארצית למודיעין וחקירות שטח של רשות המסים, נעצר במסגרת פרשת רשות המסים 2 בחשד כי ניצל את תפקידו הבכיר וניווט תיקי מס של נישומים ונחקרים באופן שיביא לסיומם בדרך זו או אחרת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x