$
משפט

שלומי שוקרון בעקבות ביטול הבוררות: "אני מקווה שברציו ינהגו כג'נטלמנים"

הבעלים של גלובוס ל"כלכליסט": "עברתי תקופה מאוד לא קלה ואני מברך על החלטת בית המשפט. מבחינתי נעשה כאן צדק שאמור לשים קץ לפרשה"

ענת רואה 13:5913.02.11

"התרגשתי עד דמעות מפסק הדין בעניין ביטול הסכם הבוררות בין רציו לגלובוס. עברתי תקופה מאוד לא קלה ואני מברך על החלטת בית המשפט. מבחינתי נעשה כאן צדק שאמור לשים קץ לפרשה... אני מקווה שמנהלי רציו סוף סוף יקבלו שכל, יתעשתו ויקיימו את התחייבויותיהם כמו ג'נטלמנים" - כך אמר

ל"כלכליסט" שלומי שוקרון, הבעלים של גלובוס.

 

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב יהודה זפט, החליט ביום חמישי האחרון לבטל את הליכי הבוררות בין יגאל לנדאו לליגד רוטלוי, מנהליה של רציו, לבין שוקרון.

 

"אין חולק שההחלטה לברר את הסכסוך בדרך בוררות התקבלה על ידי גורמים בעלי מוניטין של אלימות שאליהם פנו שלומי שוקרון ויגאל לנדאו, במטרה להטיל אימה על הצד שכנגד או במטרה ליצור מאזן אימה, ולכך אין לתת יד", קבע השופט.

 

ביטול הבוררות יגרום לשוקרון לדרוש כעת כ־100 מיליון שקל מלנדאו ורוטלוי, עבור 15% המגיעים לו במניות רציו בע"מ - השותף הכללי בשותפות רציו, שתגלית הגז בקידוח לווייתן הזניקה את שווייה בשנתיים האחרונות פי 60. בתשובותיה לבית המשפט טענה רציו בע"מ כי הסכם הבוררות הגביל את תביעותיו של שוקרון לתקרה של 6 מיליון שקל, אך האחרון הציג מנגד טיוטת הסכם פשרה שהוחלפה בין הצדדים, ובה דובר על פיצוי של עשרות מיליוני שקלים. שאלת הפרשנות המשפטית הנכונה של ההסכם לא הוכרעה עד כה, וכעת הפכה לבלתי רלבנטית לכאורה נוכח ביטול הסכם הבוררות.

 

מקורבים של שני הצדדים אמרו ל"כלכליסט" כי יש להם עניין לקיים מו"מ לפשרה. בעוד שרציו מעוניינת להיפרד מהר ככל הניתן משוקרון, שהצליח להביכה מאוד בעצם חשיפת השימוש שנעשה בגורמים עבריינים, שוקרון מעוניין לקבל את כספו כמה שיותר מהר, ונראה כי יהיה מוכן להתפשר כדי למנוע הליכים משפטיים נוספים.

 

שוקרון יוצג בהליכים על ידי עורכי הדין בעז בן צור, חגי הלוי, איל מינץ, אורי קידר וארז שחם. את רציו ייצגו עורכי הדין אלי זהר, אהרון מיכאלי, יהודה רוזנטל ואפרת קלש־משען.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x